Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nedvedzik a keményre...

Miért nedvedzik a keményre duzzadt rovarcsípés?

Figyelt kérdés
Lábamat megcsípte valami, tegnap még szúnyogcsípésnek tűnt, reggelre viszont nagyon bedagadt, tenyérnyi helyen tök kemény, és nagyon feszül. Ittam kalciumot, bekentem Fenistil-lel, de nedvedzik.
2010. júl. 30. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valóban szúnyogcsípés, de a mocskok csípése fertőző lehet.

Az enyém 2 nap múlva begyulladt, ki lett tisztítva, és kb. 2 hét múlva újra begyulladt, és egész mélyen a bőr alatt volt egy kemény, fél gyufafej nagyságú göb. Na, ez is ki lett szedve 3 napja, maradt egy lyuk a helyén, ami most már szépen begyógyult.

És szúnyogcsípés volt, én csaptam agyon a dögöt.

2010. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hol tisztították ki? sebészeten? vagy bőrgyógyásznál voltál?
2010. júl. 30. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó későn válaszolok. A lányom tisztította ki, de lefertőtlenítve, tök profin látta el. Így megúsztam a sebészetet, de én olyan balfék vagyok, hogy oda is rendszeresen kell mennem. Mindig történik valami vele. Hol egy nagyon mély vásá, hol szögbe lépek, legutóbb tüske tört bele mélyen a körömágyamba. Ott már teljes felvilágosítást kaptam, mit, hogyan tudunk otthon ellátni. Az első kipuculás után úgy tűnt, teljesen kitisztult a csípés helye, de mint utólag kiderült, mégsem. Szóval nem éri meg lazán venni a csípéseket, ha nincs segítséged otthon, menj sebészetre, ott ellátják. Ne várd meg, hogy fertőződjön tovább, és nem fognak a sebészeten sem lekezelően bánni veled, mert nagyon sok elfertőzött csípéssel mennek az emberek.
2010. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!