Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elég kellemetlen problémám...

Elég kellemetlen problémám van, mit tanácsolnátok? Többi lent, és kérlek ne nézzetek le ezért!

Figyelt kérdés
Hamarosan kell mennem kardiológiára, mert mostanában kicsit szédülök, bedobban a szívem stb. Ez eddig rendben, de sajnos van egy olyan problémám, hogy extrém mértekben szégyenlős vagyok, még orvosok előtt is, és ráadásul női dokihoz megyek, minden orvosom nő, és meg így is.-Felfogom, hogy ,,orvos, látott már ilyet, neki ez természetes", stb, stb, de ez a tudat sokszor nem segít akkor és ott, ezért minden vizsgálatra előre ráparázok nagyon. Pl. nőgyógyásznál is rég jártam épp ezért, de az lesz a következő. Ez most azért még kellemetlenebb, mert egyenesen ebből adódóan következik egy másik cikis problémám: Minden vizsgálatkor nagyon gyorsan ver a szívem, szinte majd kiugrik az izgulástól és ezért a másik nagy félelmem, hogy már csak ezért is ,,félrediagnosztizál''. Mit tudnátok tanacsolni, hogy kicsit nyugodtabb legyek, és ne idegeskedjek annyira az idő alatt? Vagy szerintetek az nekik szintén természetes,hogy ilyen szapora valakinek a pulzusa vizsgálat alatt? (Alapból amúgy normális szokott lenni, nem túl gyors, ha magamnak nézem) Az ne írjon, aki csak leoltani tud, meg poenkodókat sem kérek most,épp elég nehéz megküzdenem ezekkel a gátlásokkal! Amúgy nem tini vagyok ráadásul, és a pláne, hogy kb semmi mellem nincs, és elég vékony vagyok, és így is baromi szégyenlős tudok lenni. A normális segítséget, válaszokat nagyon köszönöm!

2020. jún. 6. 11:52
 1/10 Rodi91 válasza:
100%
Szerintem ezt a gátlást nem tudod feloldani magadban olyan rövid idő alatt,mire menned kell a vizsgálatra. Szóval én azt javasolnám,hogy a vizsgálat előtt szólj,hogy ilyenkor eléggé izgulsz,és kérdezz rá,hogy mennyire befolyásolja ez a vizsgálat eredményét. Aztán hosszú távon persze jobb lenne mondjuk pszichológus,vagy önismereti tréningek segítségével túllendülnöd ezen,de a mostani vizsgálatra ez nem fog menni.
2020. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt ne aggódj higy vékony vagy és kicsi a melled mert ő nem azért van higy ítélkezzen hanem hogy megvizsgáljon, gyógyítson. És naponta 20 beteget megvizsgál úgyhogy egy vagy a sok közül. Látott már vékonyat, kövéret, nagy mellűt, kis mellűt. Neki ez mindennapos dolog.
2020. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólj mindenképp a doktornőnek, hogy ideges vagy. Nem fog megszólni, sok ilyen beteg van. Persze tudom, hogy mindenki ezt mondja, de hidd el, hogy a tested formája meg egy percig nem fogja érdekelni, ő a szívedet vizsgálja. Ez egyébként még könnyebb is egy vékony embernél, mint egy nagyon kövérnél.
2020. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,tanacsot! Hát erre most ráhibaztál, mert pont a jövőhéten kezdek pszichológushoz járni, részben pont a gatlasosság, szorongás miatt.
2020. jún. 6. 12:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Es eddig mindenkinek köszi, ment a zöld kéz!:)
2020. jún. 6. 12:23
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem lesz semmi gond és semmilyen szégyenérzeted ne legyen, nem azt figyelgeti, hogy éppen a páciens hogy néz ki, emiatt ne aggódj. A pulzusa sok mindenkinek magas ilyenkor, ezt is tudják, el is mondhatod, hogy van ilyen problémád, nem lesz ebből gond és emiatt nem diagnosztizál félre. Ilyenkor ha nagyon magas és nem tudja eldönteni, hogy ez csak az izgulás vagy alapból probléma, akkor szoktak 1 napos ekg-t rárakni az emberre, másnap visszamész és kiértékeli. Akár lehet, hogy ott ultrahangot is csinál. A szégyenlősséggel sajnos nem tudsz mit kezdeni, maximum mantrázod, hogy muszáj elmenned úgyis, kibírod azt a 10-20 percet.
2020. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen jófejek voltatok, és senki nem néz le emiatt! :)
2020. jún. 6. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Dobj be előtte egy konyakot, vagy egy xanaxot. Tök komolyan mondom. Szólhatsz is, h szorongós, gátlásos vagy, figyelembe veszik, a pulzusodat majd elosztják kettővel.
2020. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet Neked is utolsó, erre már én is halál komolyan gondoltam! :D
2020. jún. 6. 15:01
 10/10 A kérdező kommentje:

Na túl vagyok a vizsgálaton, amit már tényleg semmiségként éltem meg, mert úgy alakult, hogy előtte a napokban rosszul lettem a munkahelyemen, majdnem elájultam. Ezért elmentem a háziorvosomhoz, aki szintén megvizsgált, csinált EKG-t, és nem is éreztem magam annyira kínosan, mint számítottam rá. Szóval ő ,,felkészített" a komolyabb vizsgálatra, úgymond .:D Szerencsére azon kívül, hogy tényleg gyorsan vert a szívem+kicsit magas volt a vérnyomásom nem talált ő se komolyat, valószínűleg szorongok, pánik tüneteim vannak, ez okozza a rosszulléteimet is. Elkezdtem szedni a Frontint, kis dózisban, amit idáig nagyon elleneztem, de most már benne vagyok, annyit szenvedtem mostanában.-Sok a stressz, meg értek bizonyos dolgok, de ez egy másik történet.

A lényeg, hogy aztán tegnap voltam kardiológián is, ott már meg se kottyant a vetkőzés, és csodák csodájára, még olyan eget rengetően magas sem volt a pulzusom/vérnyomásom. Azt mondták egyelőre nincs komoly, de vissza kell menjek júliusban uh-ra, további vizsgálatokra.

2020. jún. 18. 07:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!