Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így könnyen megszabadulok a...

Így könnyen megszabadulok a tetvektől,serkéktől?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és a suli másfél hete alatt valahogy összeszedtem.

Ha minden nap lekezelem erre valo szprével (nem tudom hogy kell leírni),és a hozzá járó samponnal, esetleg utána 70%os alkohollal is bekenem a fejbőröm majd esténként alaposan megmosom sima samponnal a hajam így könnyen megszabadulok az élősködőktől?

Arra is gondoltam hogy 2naponta kivasalnám a hajam mivel állítólag a magad hőmérsékletet nem bírják ki a serkék.

Igen tudom hogy ezzel nagyon megromcsolódna a hajam de az most jobban érdekel hogy minnél hamarabb meg tudjak szabadulni a fejtetvességtől?

Mit gondoltok ez így hatásos lenne? Esetleg mi az amit ne használjak mert nem segít, vagy rosszabbít a helyzeten??



2020. jún. 11. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Vágasd le kopaszra, annál jobb módszer nincs.
2020. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valaki lègyszi egy normális választ?
2020. jún. 12. 04:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Dokitól kérj szert rá, de amíg nem jutsz el, mondom, ami bevált. Felhábotrító volt az állapota egy kolesznak, anno sulis koromban, ahol szerencsére csak párszor szálltam meg. A pótágy be volt suvasztva mélyen a szekrénybe és a takarítónők csesztek rá. Nem volt elég hely a szobában, így megkaptam a tetves pótágyat. Persze utólag tudtam meg, hogy ez volt az oka. akkor először és utoljára lett a hajam, tetves. (Meg talán kisgyermekkoromban, mint sokan, de arra már nem emlékszem.)


Spontán próbáltam megoldani, bejött. Sajnos nem emlékszem, melyik samponnal oldottam meg, de 1-2 nap alatt elhalt az összes serke és tetű. A módszerem az volt, hogy SZÁRAZON, nedvesítés nélkül kentem sampont a hajamra. Ettől megfulladtak a tetvek 12 nap alatt. Tehát NE mosd le és NE nedvesítsd a sampont. Az illata amúgy se rossz a samponoknak. Ez bevonatot képez a fejbőrön, nem kapnak levegőt a rovarok rajta. Lehet, h pár óra is hatásos, de én 1-2 napig hagytam, annyi tuti elegendő.

2020. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elírtam! Nem tizenkettő, hanem egy-két nap. 1-2 nap.
2020. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Bár azóta hálistennek megszabadúltam tőlük de nagyon szépen köszönöm a válaszod! Egyébként azt hozzátenném hogy nekem a sampon szó szerint olyan volt mintha zsírt kennék a hajamra :/ csak 20-30 percig hagytam viszont 1 használat után kevés serkét találtunk ugy kb a 4.után már egyetlen egyet ami nem élt azóta semmi. Gondolom kevés lehetett mivel tetveket egyáltalán nem találtunk csak serkét.
2020. jún. 28. 17:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!