Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan vércukormérő, ami a...

Van olyan vércukormérő, ami a mért értéket wifin áttölti a laptopba, táblázatba rendezve, dátum időpont megjelöléssel s lehetőséget ad, hogy írjunk hozzá valami jegyzetet? esetleg vércukormérőhöz ilyen app?

Figyelt kérdés
2020. jún. 21. 14:39
 1/10 anonim válasza:
Szia szerintem csak pumpával együtt van. Én is cukorbeteg vagyok és nekem is átlehet tölteni a netre és mindent kimutat. Azt hogy jegyzetet lehet e nem tudom még sose próbáltam. De lehet az is van rajta. De még nem hallottam arról hogy külön van ilyen csak magában cukormérőhöz de lehetséges hogy van. Te vagy amúgy a cukorbeteg?
2020. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még nem, egyenlőre még csak szigorú étrendet kell követnem, mely során a vércukrom még a határértéken belül marad, ami aztán 4 óra alatt a középértékre megy. De egy bizonyos mennyiség fölött a szervezetem nem képes már normál módon szabályozni a vércukromat. Egy egészséges embernek gondot nem okozó étkezéstől felmegy a vércukrom túl magasra s ugyanarra. A hasnyálmirigyem meg csak termeli és termeli az inzulint, de hiába. Mikor már vagy tízszer akkora az inzulinszintem, mint volt akkor persze már használ s lemegy a vércukrom, de a maradék inzulintól tovább megy, 2 környékére s akkor elájulok. van egy szigorú étrendem amit betartva az ájulásokat sikerült nagyon ritkítani, ez főleg azért fontos mert maga a tízszeres inzulintermelés ha sok van belőle akkor tönkreteszi a hasnyálmirigyet s az már maga a cukorbetegség. Ezért lenne jó azt mérnem, hogy ép milyen értékű a vércukrom, s ha a felső határ közelében van akkor várni az evéssel legalább addig míg középértékre nem megy. Mert ha vaktában csinálom és túl sokáig várok, akkor meg a májam termel cukrot, túl sokat ugyan nem de megint a felső határérték köré viszi. Azért lenne jó, főleg egy ilyen bonyolult táblázat ahová azt is jegyzetelhetem, hogy mit ettem a mérés előtt, mert jelenleg csak onnan tudom, hogy elszúrtam az evést, hogy elalszom, esetleg csak álmos vagyok. Jobb lenne azt tudni csak, hogy a felső alsó határértéken van e a vércukrom, vagy ép középen. Mert minden alkalom, amikor kitér valamerre korosan egy szög a koporsómba. Ha excell kompatibilisen tudná rögzíteni valamelyik vércukormérő, az már jó lenne mert oda már lehet jegyzetelni. Igencsak fontos lenne, mert ebből az állapotból még van visszaút, az a fontos hogy a lehető legtovább tartani a vércukrot az alsó és felső határérték között, illetve megtanulni, hogyan lehet ezt megcsinálni állandóan. Nagyon bonyolult mert számít mit tettem az utolsó 4 órában, az hogyan milyen tempóban szívódik ép fel, számít hogy délelőtt vagy délután van e - délután lassabban csökken a vércukorszint ergo kevesebbet lehet csak enni, és ha bármi komolyan testmozgást teszem az is módosítja a vércukorszintet, és nem egyértelműen lefele, mert először lefele megy de ha túl le megy akkor a máj visszatermel s akkor már nem szabad sokat enni. A szervezet nagyon percízen szabályozza a vércukorszintet, de ha ez felborul, akkor ide oda rángatja.
2020. jún. 21. 15:02
 3/10 A kérdező kommentje:
(már amíg van mivel, igaz ha már nincs akkor a vese választja ki a cukrot, de akkor már nagy a baj)
2020. jún. 21. 15:02
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van ilyen és lehet is. Az Akku Chek Instant hasonló, DKP szoftverrel együtt működik, van jegyzet hozzáadási lehetőség is, de sok ilyen van már a piacon, sőt a telefonokban már alapból vannak ilyen szoftverek, amibe ezeket át lehet tölteni. Bár lehet, hogy ez bluetooth-os, de kábellel is van lehetőség erre az átvitelre. Neten szerintem találsz ilyet PC-re is, sőt tuti sok ilyen szoftver is létezik. Neked mindenképpen wifi-s kell?
2020. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igazábol bluetoothos is jo, sőt a mobilomban még infra port is van, inkább a számit hogy maga a táblázat vagy excell kompatibilis legyen vagy meg legyen oldva ez a jegyzetelés. de az sem árt ha nem valamilyen méreg drága hisz ma ezek alapbol már nem tul drágák, sima vércukormérő már 3000 Ft-ért is van
2020. jún. 21. 15:40
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért is lenne fontos mert már nagyon finom apró jelekből is észreveszem, hogy valami nem stimmel, pl. ájulás helyett az van, hogy programírás közben egyszer csak elvesztem a fonalat. Mégcsak álmos se vagyok. Vagy a lábamban érzek fura gyenge fájdalmat. előbbi valószínűleg azt jelenti, hogy túl alacsony a vércukorszinten de nem sokkal alacsonyabb az alsó határnál. Az utóbbi azt jelenti, hogy túl magas az inzulinszintem. S amikor túl alacsony a vércukorszintem, de nem korosan alacsony akkor ennem kéne kevés valamifajta ételt majd tíz perccel rá rámérni. ha túl magas az inzulin azt az állapotot inkább lekövetni kéne vércukormérésekkel s figyelmi mitől lett s inkább megelőzni kéne a későbbiekben. ezért lenne jó egy precíz táblázat.
2020. jún. 21. 15:51
 7/10 A kérdező kommentje:
szoval ezért kéne ilyen
2020. jún. 21. 19:07
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem persze, ez rendben van, de azt sajnos nem tudom melyik tud akár excel táblázatot. Olyanok vannak amik grafikont megjelenítenek vagy időt hozzárendelnek az értékekhez.
2020. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
furcsa amugy a magas inzulinszinten a cukor segit, mert a cukor elhasználja az inzulint (a cukorrl egyutt bemegy a sejtbe) csakhogy ebben az esetben ép az a betegség hogy nem megy be mert a sejt ellenáll az inzulinnak. illetve bemegy csak lassabban. ha nem viszunk be cukrot akkor a máj termel de az még lassabb és hosszabb ideig tart. de ha tul sok cukrot eszunk akkornemhogy eltunni nem fog gyorsan az inzulin hanem mivel felmegy a vércukor én fen marad még több inzulint gyárt a szervezet. ezért a megelőzés az igazi megoldás a tul sok inzulin ellen.
2020. jún. 21. 21:06
 10/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező, én pont ugyanebben szenvedek, 4 napja derült ki :( Esetleg tudsz ajánlani dietetikust, aki összeállította az étrendet, vagy jó endokrinológust? Én az Ihealth vércukormérőt fogom beszerezni, igaz drága bele a csík, de telefonos applikációval működik és excelbe összegyűjti az adatokat.
jan. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!