Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy munka alkalmassági vizsgál...

Egy munka alkalmassági vizsgálaton mit néznek?

Figyelt kérdés

Súlyt? Magasságot? Vérnyomást?.....

Teljesen átlaagos, nem speciális munkáról van szó. (irodai munka)



2020. júl. 5. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezeket + meghallgatnak, és valószínűleg látásvizsgálat is lesz.
2020. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
[link] ez mennyire lehet igaz?
2020. júl. 5. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb. semennyire. Tapasztalatom szerint vérnyomást mindig mérnek, ha nagyon magas, nem fognak alkalmasságit adni, de nekem túl alacsony vérnyomás miatt is volt, hogy szóltak. Testsúlyt mérnek, nagy túlsúlyért el tudom képzelni, hogy (be)szólnak. Hallásvizsgálat csak bizonyos munkakörökben van, látásvizsgálat mindig van, de én legutóbb szemüveggel sem bírtam semmit elolvasni, de megkaptam az alkalmasságit, úgy hogy jövőre új szemüveget kell csináltatnom. Alá kell írni, hogy nincsen eltitkolt betegséged. Tüdőszűrés kötelező bizonyos munkakörökben, ahol élelmiszerrel foglalkoznak. Ha nagyon lelkiismereetes az üzemorvos, akkor megkérdezi, hogy a családban milyen betegségek fordultak elő. Ha még lelkiismeretesebb, akkor derékig le kell vetkőzni, és összevissza fog tapogatni meg ütögetni:)
2020. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A munkaköri alkalmassági vizsgálat feladata annak megállapítása, hogy az adott dolgozó, az adott munkahelyen, az adott munkakört, az adott egészségi állapotban betöltheti-e. A vizsgálat során a munkahelyi megterhelés – fizikai, szellemi, lelki – és a munkakörnyezeti kóroki – fizikai, kémiai, biológiai, pszichoszociális, ergonómiai – tényezők ismeretében állapítják meg, hogy az adott dolgozó, adott egészségi állapotában, az adott munkakört betöltheti-e avagy sem. Az egészségügyi (munkaköri) alkalmasságot a foglalkozás-egészségügyi orvos előzetes, illetve időszakos vizsgálatok alapján dönti el.
2020. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért van itt is kicseszés. Ha valaki megváltozott munkaképességű annak könnyen lehet, hogy csak 4 órát engedélyez a 8 helyett, mert félti a pecsétjét.
2021. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!