Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bekentem magamat naptejjel,...

Bekentem magamat naptejjel, mégis leégtem, most fáj. Mit kenjek rá, mit vegyek rá a gyógyszertárban?

Figyelt kérdés
Bekentem magamat 50+ faktoros naptejjel (fehér bőrű vagyok) mégis leégtem, nagyon durván piros vagyok. Nem hólyagosodik hála az égnek. Mit kenjek rá? Mivel enyhítsem a fájdalmat? Naksol-t találtam itthon, szerintetek mennyi idő amíg rendbe jön?
2020. júl. 5. 20:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Vannak drogériákba aloevera gélek. Azok nagyon jók rá
2020. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom nincs nagy a leégésben hála Istennek,így nem tudom melyik a legjobb, de a patikában biztos tudnak több féle készítményt ajánlani.
2020. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Irix vagy Naksol. 1 szem kalmopirin vagy aszpirin meg a bőrgyulladás ellen.
2020. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Irix spray. Jó drága sajna.
2020. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Naksol jó rá.


Vagy: Panthenol spray, Irix spray, Phlogosam habspray, Aloe Vera gél, vagy bármely napozás utáni nyugtató krém. Az égés súlyosságától függően, kell legalább egy hét, mire rendbe jön.


Én II. fokú (forrázásra) égésre Aloe Vera zselét használtam, és kellett két hét, mire kezdett rendbe jönni úgy, hogy napi többször kezeltem. Viszont nyom nélkül gyógyult. A fájdalomra is hatásos volt, de azért én szedtem Advil Ultrát néha.

2020. júl. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer bekented magadat, utána meddig voltál napon? A faktorszámot össze kell szorozni azzal az idővel, amit a bőröd plusz védelem nélkül kibír bőrpír nélkül. Ez nálad a legkisebb érték lehet, kb. 3 perc, tehát az 50-es faktor téged kb. 150 percig véd, bár ilyen extrém uv sugárzásnál mint ma, lehet hogy osztani kell még valamennyivel.

Ráadásul ha közben úszni is mentél, minden lemosódik. Nem csoda, hogy egyre nagyobb a kedveltsége az uv- védő hosszú ujjú úszó felsőknek.

Nem vagyok olyan nagyon vén csont (42), de tisztán emlékszem, hogy egész nap kint voltunk a napon és hetekig tartott egy pici színt összeszedni, és gyakorlatilag lehetetlen volt leégni. Az első naptejek olyan 90-95 körül jöttek be (kettes meg hármas faktorokkal :D), totál hülyeségnek tartottuk.

2020. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat!

#6 Kb. 40 percet voltam napon, direkt nem terveztem sokat, mert könnyen leégek.

2020. júl. 5. 20:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
40 perc?! Nagyon durva... :/ Egy kád kellemesen langyos vízbe feküdj bele, az kellemesen hűsíteni fog, utána könnyebb lesz aludni.
2020. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"de tisztán emlékszem, hogy egész nap kint voltunk a napon és hetekig tartott egy pici színt összeszedni, és gyakorlatilag lehetetlen volt leégni. "


Akkor te nagyon szerencsés vagy. ANyukám, aki idősebb nálad majdnem 10 évvel, rengetegszer leégett gyerekkorában és fiatalkorában is. Elég volt neki pár órát kint lenni és hólyagos lett az orra.

2020. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz.

#8 Brutális, de sajnos ez van. Legközelebb még kevesebbet megyek ki a napra:)

2020. júl. 5. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!