Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ez a jelenség?

Normális ez a jelenség?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, és régebb óta "küzdök" cisztákkal a mellemben. Évente eljárok szűrésre, pontosabban mondva mell ultrahangra. Volt, amikor semmit sem találtak és volt, amikor megállapították, hogy van pár cisztám, viszont nem veszélyesek. Legutóbb februárban voltam mell ultrahangon, ahol azt állapították meg, hogy van pár kisebb ciszta mind a két mellemben, es hogy van egy zsírcsomó a jobb mellemben. Ez eddig számomra világos és érthető, elmagyarázták, hogy ezektől nem kell tartanom. Viszont a problémám az, hogy a mai napon, zuhanyzásnál, amikor levettem a melltartómat, lattam 2 kisebb foltot, hasonlót nem tapasztaltam még korábban, illetve nyomás hatására szokott átlátszó, vagy sárgás váladék ürülni a mellemből, de kis mennyiségben, meg nem szívesen nyomom meg, ennek ellenére megpróbáltam, és sötét színű folyadék távozott a mellemből, ami nem volt véres. Utána olvastam, hogy a folyadék színe lehetséges a zsírcsomó, illetve a ciszták miatt, viszont azt sehol sem írta, hogy normális-e, ha spontán távozik folyadék, azaz nem nyomás hatására... Szerintetek normális ez a jelenség? Anyukámat is kérdeztem és azt mondta, hogy fiatal korában neki is előfordult hasonló.

2020. júl. 10. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress egy jó nőgyógyászt, aki megnyugtató választ tud adni a kérdésedre! Ez komoly dolog, legalábbis téged komolyan aggaszt, és erre ne itt várd a random hozzá nem értő közönségtől a választ. Egy jó doki viszont fog veled foglalkozni, és meg fogja mondani, hogy ez mit jelent, vagy miért van.
2020. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez a reggel folyamán lejátszódott bennem, hogy eléggé egyedi a dolog, hiszen mindenkinél máshogy működik és erre szakember tud választ adni. Ennek ellenére felkerestem a háziorvosomat, aki elég körültekintő választ adott és ezt leginkább azoknak is írom, akik bármikor is tapasztalnak ilyenkor: egyrészt nem kell pánikolni, amíg ki nem derül, miről van szó konkrétan, másrészt számomra már 2 éve kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van és így előfordulhat, hogy ez befolyásolja az agyalapi mirigyben a tejelválasztási funkciót, ami ebben az esetben "normálisnak" mondható. Ettől függetlenül még jövő héten megejtek egy ultrahangot és konzultálok endokrinológussal.
2020. júl. 10. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!