Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami jó tanács?

Valami jó tanács?

Figyelt kérdés

Lényegében annyiról lenni szó, hogy SZERINTEM alvászavarban szenvedek. Reggel 5 óra után szoktam elaludni és ezáltal délután 7 óra után kelek fel. Itt nem arról van szó, hogy bulizás vagy sorozatnézés vagy bármi ilyesmi miatt lennék fent hanem egyszerűen máskor nem tudok elaludni. Este hiába erőltetem az alvást nem megy. Azzal viszont tisztában vagyok, hogy elég intenzíven rajtam van a depresszió és lehet emiatt is alakult ki ez az egész dolog. Orvoshoz nem akarok menni vagy bármi gyógyszert szedni mert akkor simán bebeszélném magamnak, hogy őrült vagyok.

Valakinek esetleg van valami tapasztalata, hogy mit is kéne tennem, hogy visszaálljon a szervezetem?

18/L


2020. júl. 15. 22:41
 1/4 anonim válasza:
Kelj fel reggel 8 kor, aztán ne aludj nappal, este 10-11 re fáradt leszel és el tudsz aludni, másnap megint kelj fel 7-8 kor és így tovább
2020. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de ha ezt a folyamatot csinálom akkor erősen megfájdul a fejem és így rávagyok kényszerülve, hogy aludjak.
2020. júl. 15. 23:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is pont ez van. Sokan mondják, hogy feküdj le időben, akkor majd korán fel tudsz kelni, de azok az emberek nem tudják, hogy ez milyen. Késleltetett alvásfázis szindrómának hívják ( [link]


Igazi gyógymód nincsen rá, de van pár dolog, amit kipróbálhatsz, aztán vagy beválik vagy nem. Napközben, főleg felkelés után olyan sok fényt, napfényt látni, amennyit lehet (vannak speciális nagyon erős lámpák is), a szabadban lenni; este viszont inkább félhomályban lenni, keveset számítógépezni, mobilozni, lefekvés előtt már egyáltalán nem. Napközben mozogni, hogy estére fáradt legyél (de nem közvetlenül elalvás előtt, mert akkor felpörögsz, és megint nem tudsz elaludni). Megpróbálhatod lassan elcsúsztatni a lefekvési időt, pl. egy-két hétig mindig negyedórával korábban lefeküdni, aztán fél órával korábban stb... Esetleg a tervezett lefekvés előtt pár órával melatonint szedni.


Nekem sajnos ezek közül egyik se vált be érezhetően. Én úgy élek, hogy hétközben csak pár órát tudok aludni, mert nem tudok korán lefeküdni, de reggel mennem kell munkába. Így mindig hullafáradt vagyok. A fontos dolgokat megpróbálom ha lehet délután, este vagy éjszaka elintézni, amikor jobban tudok koncentrálni. Aztán hétvégén kialszom magam, nem érdekel, ki mit szól, hogy meddig vagyok ágyban. Sajnos így hétvégén nem sok mindenre van időm.


Nekem sokat segített, hogy elfogadtam, hogy a testem biológiailag ilyen, és nem lustaságból nem kelek fel. Tudatosítottam magamban, hogy éjszaka én is ugyanolyan szorgalmas és aktív vagyok, mint mások napközben. Nem veszem magamra a beszólásokat, és ha valaki mondja, hogy feküdjek le korábban, nem foglalkozok vele, mert tudom, hogy nálam ez nem megy. Ettől még nem múlik el, de legalább nem hibáztatom magamat érte. Amennyire lehet (sajnos nem lehet nagyon), megpróbálom a napi teendőket a ritmusomhoz igazítani és nem fordítva, így összesen többet tudok aludni, és fizikailag valamivel jobban érzem magam.


Ez sajnos nem könnyű helyzet, de nem vagy vele egyedül, ha ez vigasztal. Ha találsz egy gyógymódot, ami működik, szólj ;)

2020. júl. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szóval amikor szeptemberben kezdődik az iskola akkor ne számítsak semmi jóra. Köszönöm szépen, hogy szántál rám időt és sajnálom, hogy te is részese vagy ennek.

Engem az vigasztal, hogy kevés ember van a világon aki ebben ,,szenved”, így még jobban különlegesnek érzem magam.🤣

De mindenféleképpen kísérletezni fogok és ha valami beválik akkor majd írok.😇

2020. júl. 16. 00:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!