Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérplazma adás előtti első...

Vérplazma adás előtti első orvosi vizsgálat előtt lehet enni?

Figyelt kérdés
Ugye ott van vérvétel, itt sem szabad előtte enni, vagy ez más mint egy szimpla nagylabor a közegészségügyben? (holnapután mennék)

2020. aug. 12. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az orvost az a tuti
2020. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Véradás előtt kell enni egyébként. Plazmaadás picivel másabb de tudtommal ott is hasonlóak a szabályok, de legjobb előtte orvossal konzultálni. Ha dohányzol akkor azt nem lehet előtte 4 órával és utána sem javasolt 4 óráig rágyújtani, amennyire tudom.

Vérvételnél azért nem szabad enni mert ezzel kapnak pontos értékeket, a vércukorszinted miatt fontos igazén az éhgyomros vérvétel. Nem azért nem szabad enni mert rosszul lehetsz, kihányod stb... hanem azért hogy pontos értéket kapjanak és ne legyen az hogy hirtelen pont akkor megugrik és mehet a kapkodás hogy cukros vagy és kiderül hogy mégsem. Véradásnál azért kell enni mert jóval több vért vesznek le és ne ugorjon e hirtelen a vércukrod, vérnyomásod ami eszméletvesztéssel is járhat.


Plazmánál nem tudom mi a menetrend ilyenkor, de kérdezzél rá mindenképp. Én akárhányszor mentem vért adni mindig teával, meg keksszel tömtek, plusz kaptam csokit is vagy utalványt mikor mit ugye. Meg mindig kérdezte előtte az orvos hogy ugye reggeliztem vagy ebédeltem ha épp délután értem be.

2020. aug. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!