Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyos vashiányos vérszegény...

Súlyos vashiányos vérszegény vagyok! Lehet ettől visszatérő gombásodás, hízás?

Figyelt kérdés
Egy hete voltam vérvételen és az eredmény nagyon rossz. 18 éves korom óta vagyok vérszegény, most 41 éves vagyok. Az orvosom szerint a visszatérő hüvelygomba és a hízás is ennek a következménye. Legyengült az immunrendszerem és a kevés oxigén miatt a belső szervek nem működnek rendesen, ezért híztam meg. Az orvos szerint a gomba is ez miatt alakult ki. Volt már ilyen helyzetben valaki? Hogyan tudok fogyni így? Sajnos minden fizikai terhelés borzasztóan kimerít.
2020. aug. 14. 09:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A súlyos vashiányos vérszegénység esetén inkább fogyás szokott lenni, vékonyak szoktak lenni általában. Nem hiszem, hogy a hízás emiatt van. Inkább a táplálkozás miatt. Nem kell feltétlenül mozogni a fogyáshoz. Kb. 70%-ban az étrenden múlik. Vagy valami más egészségi probléma miatt lehet. Más bajod nincs? Hormonok rendben vannak? Pajzsmirigy?

A gombásodás hol van? Láb? Vagy nőgyógyászati? Az is sok mindentől lehet.

2020. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez nem túl valószínű. Első körben arra kéne rájönni miért vagy vérszegény ennyire. Ez nincs kezelve? Szedsz vas készítményt? Mert állandóan kéne ha ez egy állandó állapot! Nem igazán értem a helyzetet. Én is gyakran vagyok de nekem megvan az oka. És ha szedem a vasat az segít és elmúlik. De gombát nem okoz. Nem is értem az összefüggést. A hízás meg tuti nem attól van az oxigén hiány inkább fogyást idéz elő, mert ha a szervezet nem kap elég oxigént akkor spórol. És fogysz mert kisebb súlyt könnyebb ellátni. Nekem nem működött a fél tüdőm egy darabig.12 kilót fogytam az oxigén hiánytól pedig rengeteget ettem. Fáradtságot okoz a vérszegénység és szédülést kimerültséget is. Lépcsőn alig tudtam felmenni. De ez egy könnyen kezelhető probléma nem értem a helyzetedet. Ha tudod hogy hajlamos vagy rá. Miért várod meg amíg ilyen állapotba kerülsz? A hízásod okát máshol kell keresni. Lehet sokat eszel nem mozogsz. Vagy pajzsmirigy probléma. A gombára nézz utána a candida diétának. Nagyon jó és a fogyást is elősegíti.
2020. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint beleléptem a változókorba. A hormonok rendben vannak és a pajzsmirigy is. Cukrom is jó. Koleszterin magas kicsit, de gondolom az a túlsúly miatt. Rendszeresen mozgok, túrázok, hegyet mászok, de semmi fogyás. A gombásodás nőgyógyászati. Igyekszem oda figyelni az étkezésemre is, sok zöldséget és gyümölcsöt is fogyasztok. Napi 3-4 liter vizet iszom.
2020. aug. 14. 09:29
 4/15 anonim ***** válasza:
Szívem neked vasat kéne szedni ha vérszegény vagy. És vörös húsokat meg májat enni nem cukros gyümölcsöket a gombádra. Vasat miért nem szeded? Ha meg már nem menstruálsz akkor miért vagy vérszegény? Ezt kéne kivizsgáltatni. Mert ez nagyon nem normális.
2020. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rendszeresen szedem a vastablettát és amikor helyre áll a vérképem, akkor az orvosom szünetelteti a szedését. Persze ilyenkor vissza is esik az érték és kezdem előlről. Nem eszem sokat és mozgok is, amint írtam, rendszeresen túrázok, hegyet mászok.
2020. aug. 14. 09:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kell szüneteltetni a vasat. Ha helyre áll az érték akkor ne minden nap szedd csak mondjuk hétvégén és akkor nem leszel vérszegény. Valamit pedig nem jól csinálsz ha nem fogysz. Írd le mit ettél mondjuk tegnap.
2020. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt visszatérő gomba, amikor fogamzásgátlót szedtem. Bár soha nem mondta orvos, hogy van összefüggés. De utána másoktól is hallottam, hogy azóta nincs nekik, amióta abbahagyták.

Vagy az lehet a gond, hogy pároddal oda-vissza adogatjátok. Ha nem kezeltek mindkettőtöket egyszerre.

2020. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam egy nőgyógyász orvos írta.


,, Számos hatás fel tudja borítani a hüvely természetes egyensúlyát. Antibiotikumszedés következtében csökkenhet a tejsavbaktériumok mennyisége, a hüvely természetes ellenálló-képessége, és elszaporodhatnak a panaszt okozó baktériumok. Hormonális változások (menstruációs ciklus, terhesség, szoptatás, változókor, hormonális fogamzásgátlók, egyéb hormonkészítmények) szintén megzavarhatják a normál hüvelyflórát. Immunrendszerünk gyengülése (stressz, cukorbetegség, elhízottság, vérszegénység) is akadályozza az intim terület védekezését. "


Ezek szerint mégis okozhat hüvelygombát a vérszegénység.

2020. aug. 14. 09:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Fogamzásgálót biztos nem szed ha változó korban van. Betadinos hüvelykúpot lehet kapni a patikában az jó gombára. De se a vérszegenység se a gomba nem hízlal.
2020. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De ha köze is van a gombádnak a vérszegenységhez a plusz kilók biztos nem attól vannak. Azért a vérszegenység önmagában nem okoz gombát valami másnak is lennie kell a háttérben. Pl túl sok cukrosat eszel. Azt szeretik a gombák, vagy a párod fertőz ahogy írta más.
2020. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!