Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Reflux miatt erős nyelési...

Reflux miatt erős nyelési nehézség?

Figyelt kérdés

Én konkrétan szilárd ételt szinte nem is tudok enni. Minden megakad. Ki vagyok már miatta készülve teljesen. Egyszer volt manometria nevű vizsgálatom, ott azt állapították meg, hogy a záróizom később nyit, illetve kis idő után esik a nyomás a nyelőcsőben. És ez diszfágiát okozhat... Ráírták 1 év múlva kontroll, achalasia esetleges kialakulásának nyomonkövetése miatt. A gasztros dokim nem küldött újra, azt mondta jöjjek haza, egyek mindent. (Viccnek is rossz....) Tavasszal szerettem volna újra menni megcsináltatni a vizsgálatot, de a vírus helyzet közbe szólt. Az elmúlt hetekben hívtam őket többször, de egyszerűen lehetetlenség elerni azt a részt, ahol idópontot adnak. Közel 90km-re van a kórház tőlünk ahova menni akarok, de muszáj lesz személyesen elmenni időpont miatt is lassan. Mostanaba éjjel is felkelek arra, hogy a nyálamat sem tudom lenyelni... Fel kell ülnöm meg bufogok többször és nagy nehezen elmulik. Nem tudom ez nyelőcsőnek a görcse ilyenkor, vagy mi, de nagyon rossz. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy 30 éves múltam és így maradok. 🤧🤧

Most is fém ülök még, mert. Nem tudok nyelni szinte. Nyál is félre megy.


2020. aug. 15. 02:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék magánhoz...
2020. aug. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Refluxra nem lehetne elkezdene szedni valami gyógyszert?

Nekem egyszer egy sűrgősségin felírták, lényegesen javult a nyelés. (Pazaprantol volt talán a gyógyszer neve) esetleg háziorvosnál próbálkozni?


Pár magánkorhazat is felhivhatsz, kérdezed meg hogy kb mennyibe kerül az mire fel is írnak egy savlekötőt. Évente egyszer kilehet azt is bírni :/

2020. aug. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként hasi UH-n nem mondták eddig a bélgázosságot?
2020. aug. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez már nagy baj, leehet, hogy kialakult nálad a Barrett nyelőcső. Sürgősen keress orvost!
2020. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltam már több magándokihoz is, gasztroshoz és gégészhez is. Rengeteg pénzembe benne van, mert ugyebár tükrözések is drágák. De semmivel nem lettem előrébb. Sajnos itt Szabolcs megyében úgy gondolom messze vagyunk még attól, hogy ilyen dolgokra megoldás legyen. Mert rengeteg panaszkodnak, hogy lerázzák őket és maximum írnak egy savlekötőt. Pécsen és Szegeden ajánlottak dokit, de oda vissza 800km és nagyon drága magánklinika. Többször kellene menni, mert először tükrözés lenne, aztán manometria és stb. De ha itt nem jutok előrébb, akkor nem fogok tudni mit tenni,musgaj lesz. Tavaly tükröztek utoljára. Akkor semmi elváltozást nem látott a refluxon kívül. Azért kell a manometria újra.

Pantoprazolt én is szedtem sokáig, de aztán semmi hatását nem éreztem. Épp úgy mint a többinek sem már. Ezért már csak salvus vizet iszok és Aloe gélt. A folyamatos reflux érzést is írják achalasia nevű betegségnél is, amibe ott a nyelési nehézség is.

Hétfőn mindenképp lépek valamerre, mert lassan majd a vírus miatt újra elkezdik a lekorlátozásokat.

Köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 15. 15:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Azt hittem én írtam ki a kérdést, ugyanez van.. 8 hónapja tart, egyik napról a másikra, a levest se tudtam lenyelni, sőt vizet se mertem inni, azt hittem félre nyelek (volt is, hogy félrenyeltem) Ott mentőt hívtam magamra. Rengeteg kivizsgálás, tükrözés stb. Refluxot mondtak... Pantoprazolt szedtem, majd Emulze 40mg, de úgy érzem, nem javulok.

Folytonos büfögési kényszer, nehéz nyelés, a nyálam se megy le. Azóta 10kg-t fogytam. Kérlek írsz privit? Hátha tudjuk együtt a megoldást idővel.

25/L.. :(

2021. jan. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6.


Nekem is ugyanez volt. A pazoprantol kezdte megoldani csak. Figyelj rá, hogy jól szedd, a reggeli adagot nem érdemes kihagyni. Egyébként 1 hét után leálltam vele, azóta nem kellett.


Savcsökkentő étrendre átálltál már? Én pl cittusféléket is sokat ettem, amikor leálltam vele sokat javultam, savlekötő ételeket is érdemes enni. A zöldségalapú étrend óta a refluxom kb teljesen elmúlt. Azért ezt javasolnám neked is. Eleinte nekem is a fejem fájt kb, annyira szokatlan, hogy mindig folyton zöldséget eszel, de ez még mindig jobb, mint szenvedni a refluxtól. Zabkása legyen reggelire pl + bio zabtejjel a Pennyből (399 ft), az nagyon sokat segít.

2021. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!