Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van annyi végtag-amputác...

Miért van annyi végtag-amputáció Magyarországon?

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
mert igy a legolcsóbb, megmenteni drágább lenne.
2020. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Mert a kormány nem akar költeni a betegekre hosszabb távon és ez az egyetlen módszer, amivel a leg "ktg.hatékonyabb"-an szabadul meg a beteg, hosszabb távú gyógyítást igénylő emberektől.
2020. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert itthon sem a megelőzésre nincs pénz, aztán ha oda kerül a sor akkor meg a végtag megmentésére sincs. Olcsóbb levágni az államnak.
2020. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Mert az emberek többsége sz@rik bele az egészségébe. Rengeteg a dohányos és cukorbeteg akiket nem érdekel az érszűkületük meg a betegségük folytatják azt az életmódot ami a betegség kialakulásához vezetett. Nekem több ismerősöm rokonom is van akinek már évekkel korábban megmondták, hogy ha nem változtatnak az életmódjukon akkor amputáció lesz a vége. Semmit nem változtattak a cukorbeteg ugyan úgy iszik tovább meg eszi a csokit a dohányos ugyan úgy bagózott és sétálni meg kezelésekre menni sem volt hajlandó ez lett a vége. Van akit nem lehet megmenteni önmagától. És nem is lennék meglepve ha az egeszségügy nem teperne meg költene olyan embetekre vagyonokat akik semmit nem tesznek önmagukért.
2020. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Még annyi neked kérdező:


Ha esetleg te ilyen helyzetben vagy, akkor tudd, hogy az értelmesebb emberek kivétel nélkül tudják, és ugyan olyan ép embernek számítasz a szemükben, mint bármelyik nem amputált ember.


Ezt tudnod kell, akár ki akár mivel próbál az ellenkezőjéről meggyőzni téged.

2020. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Mert kevés az érsebész, és amúgy is olcsóbb, egyszerűbb amputálni a végtagot. Persze hosszútávon drágább, mert kiesik a munkaerőpiacról, plusz még valamilyen állami ellátásra szorul élete végéig.
2020. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Ez a szidjuk az egészségügyet kérdés :D elég vicces hogy lepontoztátok a 4. Választ. Persze könnyebb felelőssé tenni valaki mást mint cselekedni magunkért :)
2020. aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

7-es!

Ezek tények. Nem szidunk semmit.

Nyugaton megmentik a végtagot, és tényleg csak a legvégső esetben amputálnak, míg itt gondolkodás nélkül levágják. Nincs kapacitás a megmentésre.

2020. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Mert nincsenek megelőző szűrővizsgálatok. Ha kialakul a betegség és még kezelhető lenne fél év mire eljut az ember a megfelelő helyre, de addigra már késő. Kevés az orvos (hahaha...), meg az állam a szükséges pénz töredékét adja az EÜ-nek (ld. teljesítmény volumen korlát). azaz hiába tudna az ellátóhely (rendelő, kórház, stb.) naponta x beteget ellátni ha egy semmihez sem értő irodista egy íróasztal mellől meghatározta, hogy nem úgy van az, egy nap max. csak az x-nek a fele látható el. A maradék meg várjon.

Utána ugyanez van a kezeléssel. Jártam úgy, hogy felírtak fizióterápiát és gyógytornát. Mind a gyógytornász mind a fiziós azt mondta az lenne a leghatékonyabb ha egymás után lenne a két kezelés. De azt úgy nem lehetett mert a TB nem engedi, egyiknap volt az egyik másik nap a másik. Így töredékét érte az egész. Nekem is 2x annyi idő volt végül a gyógytornából is 2x annyi kellett mega fizióból is. Összeségében mindenki rosszul járt vele, kivéve egy idióta semmihez sem értő irodista aki ezt kitalálta. Amikor kiujúlt a betegségem de már németországban laktam ott egynap közvetlenül egymás után volt a két kezelés és tényleg hatékonyabb volt.

Itt meg mindenféle idióta szabályok miatt addig húzzák halogatják a dolgot amikorra már annyira leromlik, hogy nincs más. Kollégám járt úgy, hogy nagyon fájt az ujja (egyik év szeptemberének a végén), elment orvoshoz, hogy valami legyen, eleve november végén jutott be a szakorvoshoz, aki elküldte MR vizsgálatra amire időpontot kapott április végére. Január közepére olyan állapotba került az ujja, hogy már csak levágni lehetett neki (akkor már volt sürgősségi MR, meg rohangálás és papírok tologatása, a végén ő lett a "hibás", hogy nem mondta az orvosnak, hogy neki ez sűrgős...).

2020. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó ha baj van akkor meg lehet gyorsítani a dolgokat vagy utolsó sorban magán úton csináltatni egy vizsgálatot. Nem kell véig ülni a fél évet. Ebben tényleg ő is hibás, hogy belenyugodott. Én is kaptam mri re fél éves időpontot már menntem is vissza az orvoshoz hogy ez így nem lesz jó. Majd végig hívtam sok helyet ahol mrit csináltak és volt ahol fogadtak 2 héten belül az orvos írta is oda a beutalót. Ennyi.

Az sem igaz, hogy aki amputált az nem tud dolgozni. Nagypapám fel lábbal 75 éves koráig dolgozott, autót vezetett, sétált, kirándult felnevelt 2 gyereket és 1 unokát.

2020. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!