Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az miért lehet,hogy lányként...

Az miért lehet,hogy lányként sokkal szőrösebb vagyok,mint a fiú testvérem?

Figyelt kérdés
A családunkban senki nem ilyen szőrös, és már itthon is kezd kínos lenni. Nyilván szőrtelenítek,de látszik,ahogy nő.

2020. aug. 20. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Hormonproblémák.
2020. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Sok benned a férfi tesztoszteron hormon.
2020. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Gondolom tini vagy, ilyenkor a hormonok megőrülnek benned.

A másik lehetőség, hogy "kakukk fióka" vagy.

2020. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Genetika. Nem feltetlenul olyan dolog amire gyógyszert kellene szedni. Tesómnak (fiu) sincs hormon problémája, nagyapjára ütött sajnos vagy nem sajnos, a teste minden porcikája hosszú fekete sűrű göndör szőrös. Vagy ott vannak például az arabok talán, akik nagyon szőrösek genetikailag, és erős is nekik. Vagy ott vannak az ázsiaiak, a legtöbbje eppen csak pelyhedzik, a ferfiak is, a hajuk is vekonyszalu, kevés van belőle.

De ha ez megnyugtat, menj el endokrinológushoz, de talán háziorvos is kérhet hormon vizsgálatot. Kérdezd meg tőle ha nem, max beutal a szakrendelésre. Ha az a baj, akkor kaphatsz gyógyszert.

2020. aug. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem már általánosban is szőrösebb volt a karom a fiúkénál, nagyon. Piszkáltak is miatta. Ráadásul fehér bőröm van és fekete szőröm. Az alkatom is nőiesebb így elég riasztó lehet egy majom kar. Azóta borotválom, nincs mese. Nekem elég gyakran kell kb. 2 naponta.

A többi részemen normális a szőr, szóval nincs hormonális gondom meg ilyenek.

2020. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

"Nekem elég gyakran kell kb. 2 naponta."

Erre való a gyanta. Néhály alkalom után jelentősen megritkul, világosabb, véknyabb szőrszálaid lesznek, és sokáig sima marad.

2020. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6: Sajnos nem bírja a gyantát, sem az epillálást. Csak a karom ilyen béna. 😂
2020. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fejtetőn?
2020. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök, mint a kérdező, nekem is van fiu tesóm, akinél szőrösebb vagyok, pedig ő még idősebb is.

Nőgyógyász azt mondta, nálam ez genetika, talán nagyszülőktől, mert szüleim átlagosan szőrösek.Egészségügyi problémám nincs.

Úgyh ha neked sincs egészségügyi problémád, akk sajnos meg kell barátkoznod ezzel. Tesóm szerint a fiúk elfogadóbbak ezzel kapcsolatban, mint a lányok.

20L

2020. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!