Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszulfiram hatóanyagú gyógysz...

Diszulfiram hatóanyagú gyógyszer mellett lehet alkoholtartalmú parfümöt használni?

Figyelt kérdés

Alkoholprobléma és leszokás miatt kaptam ezt a gyógyszert, és több külföldi oldalon azt olvastam, hogy külsőleg sem lehet alkoholtartalmú készítményt használni, pl parfümöt. Ez igaz? A doki kinevetett a kérdésem miatt, de nagyon el vagyok bizonytalanodva.

Elvileg a bőrről is felszívódik és kölcsönhatásba léphet a gyógyszerrel.

Tudtok tanácsot adni? Nem szeretnék rosszul lenni, így hogy végre elhatároztam a gyógyszer szedését.

Köszönöm.



#gyógyszer #betegség #Diszulfiram #Alkohol ellen
2020. aug. 20. 19:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rossz kazegóriába került a kérdés, remélem azért megtalálható lesz. Mobilről nem láttam jól, rossz kategóriába írtam.
2020. aug. 20. 19:43
 2/9 anonim ***** válasza:

jelentettem, hogy rossz kategóriában van.


szerintem hülyeség ez a dolog, nyugodtan használj parfümöt.

2020. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem a nyelved alá fújod a parfümöt, nem lesz semmi bajod.
2020. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"Még ritkább eset, de elméletileg lehetséges, hogy a bőrön keresztül kerüljön az alkohol a szervezetbe, ez azonban csak nagyon kis mennyiségben és lassan tud lejátszódni, így érezhető hatása nincs, mert a méregtelenítés gyorsabb. Speciális eset, amikor az alkohol közvetlenül kerül a véráramba (például valamilyen testfelületen elhelyezkedő sérülésen keresztül, vagy súlyos alkoholisták esetében injekciós tűvel beadva)."
2020. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Megijedtem, mert több oldalon ellenjavallt és elég ijesztő dolgokat írtak.

A pia nem kell, ezért is vállaltam a kezelést. Másutt azt írták, hogy még alkoholos fertőtlenítőt sem lehet használni. Kész fráaz ez, hogy annyi ellentmondást találtam több oldalon.

2020. aug. 20. 20:01
 6/9 Phoney ***** válasza:

Az alkoholos italok fogyasztásán kívül minden más jelentéktelen ebből a szempontból (is).

Még azt is nehezen tudnám elképzelni, hogy az alacsony alkoholtartalmú élelmiszerek (pl. kefír és savanyított ételek) gondot okozzanak.

2020. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megnyugtat a válaszod. Azt olvastam, ami ijesztő volt, hogy az ecetes termékeket, illetve az erjesztett dolgokat is kerülni kell, pl kovászos uborka, erjedt sajtok.. Tudom, furán hangzik, de ettől még jobban pánikolok, hogy mindenről le kellene mondanom.

Köszönöm a választ, annyi badarságot lehet olvasni a neten, hogy nehéz kiszűrni a cikkek valóságtartalmát.

2020. aug. 21. 13:40
 8/9 Phoney ***** válasza:

Az nem kizárt, hogy valamit érezni fogsz néha, de mivel a hatása a bevitt alkoholmennyiségen múlik, igazi rosszullétre nem lehet számítani.


Ha valamitől negyed órán belül mellékhatásaid vannak, akkor azt az alkohol okozhatta:

„Csak alkohol bevitele esetén fellépő mellékhatásokra utal, ha a kezelés alatt a legkisebb mennyiségű alkohol fogyasztására 2-15 perc elteltével többnyire állandó jellegű lüktető fejfájás és nyaki fájdalom, kipirulás, a kötőhártyák belövelltsége, esetleges vizenyője, izzadás, szédülés, hányinger, hányás, nehézlégzés, szapora légzés, szapora szívverés, szívdobogásérzés, mellkasi fájdalom, vérnyomásesés, zavart állapot jelentkezik.”

2020. aug. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, ezt konkrétan olvastam.
2020. aug. 21. 18:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!