Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyotthallo vagyok es azt...

Nagyotthallo vagyok es azt szeretnem tudni hogy ez rendellenesseg vagy egy betegseg okozta a halloidegem seruleset?

Figyelt kérdés
anyukam 42 evesen hozott vilagra es 5 eves koromban phsziologushoz vittek mert nem reagaltam amit mondanak nekem. es rajottek hogy nagyotthallo vagyok es ket okot adtak ra hogy egy betegseg okozta a halloidegem seruleset mert 3 evesen be volt gyulladva minket fulem es a masik ok a szuletesi rendellesseg. es egy masik kerdes hogy nagyobb lesz a oka hogy az utodom is olyan lesz? 16/F
2010. aug. 5. 09:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát figyu, ezt innen senki nem fogja tudni megmondani, csak szakorvos, aki lát téged. Ha szerzett, vagyis valamilyen betegség szövődményeként alakult ki, akkor természetesen nem öröklődik. Ha hajlam miatt alakult ki a betegség, akkor elképzelhető, hogy öröklődik.


Bár én nem vagyok orvos, szerintem a gyulladástól nem alakul ki tartós halláskárodás, a kisgyerekek nagyon hajlamosak rá, nekem is sokszor volt komoly fülgyulladásom, nagybátyámnak is rendgetegszer volt gyerekkorában, mégsem alakult ki tartós károsodás. Tudtommal a legkomolyabb szövődménye az lehet a gyulladásnak, hogy kezzelés hájján spontán kireped a dobhártya a gennytől és emiatt hegesedés jön létre, ami okozhat kimértékű hallásromlást, de ez alig észrevehető, nagyothalló ettől nem lesz senki szerintem.

2010. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!