Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől hámlik a köldököm?

Mitől hámlik a köldököm?

Figyelt kérdés

Nem most fordul elő először és korábban sem értettem, hogy miért (tán már kérdeztem is itt...?), egyszer csak elkezd viszketni, belenyúlok (befele luk, értelemszerűen) és érzem, hogy bőrdarabok állnak ki belőle, mintha lifegne - konkrétan hámlik a köldököm... Mi a logikája...? Mitől csinál ilyet?

Meg olyan érzés is, mintha annak a bizonyítéka lenne, hogy volt ott egy sebem, amely éppen begyógyult... leginkább a köldököm lyukának a falán vagy a fala lefelé... Tök fura, mitől van...? Másnak is volt már ilyen?



#köldök #hámlás #hámló köldök
2020. aug. 24. 06:40
 1/4 A kérdező kommentje:

Máshol olvastam és hirtelen eszembe jutott, hogy tán nem mosom ki a tusfürdőt és attól...? Az végül is lehetséges, hogy nem figyeltem rá eléggé...

Nu, mostantól jobban figyelek majd... :)

Hacsak nincs másnak más ötlete a miértre...

2020. aug. 24. 06:42
 2/4 anonim ***** válasza:
GOmbás fertözés, elsöre menj orvoshoz, hogy adjon valamit, amibel rendbe tudod hozni, emellett meg minden zuhanyozás után teljesen szárazra kell törölni, ha másként nem tudod, kakor vattapálcikával.
2020. aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mitől lenne már gombás a köldököm...?

Az igaz, hogy szerintem eddig sem arra nem figyeltem különösebben, hogy szappan ne maradjon benne, sem arra, hogy csont szárazra megtöröljem, ez logikusabbnak tűnik számomra, mint a gomba... Honnan szedtem volna már össze gombát és miért pont a köldökömbe...? Fura lenne...

Valahol a szappanos mosás, szappan kimosása és szárazra törlése is olyan evidencia, hogy valahogy nem is értem, hogy nekem magamtól ez eddig hogy nem jutott eszembe, hogy erre figyeljek...

2020. aug. 24. 07:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha valahol nedvesen marad a börfelület (lábujjak közt, köldök belseje), ott megtepeszik a gomba, mert gyakorlatilag mindenhol vannak spórák a levegöben.

Az, hogy hámlik, viszked, bördarabok válnak el, tipikusan gombás fertözés tünetei.

EGyszerüen elmégy a háziorvosohoz és megnézeted, ö emg felír valamilyen szert, amitöl elmúlik.

2020. aug. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!