Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy viszonyulsz a koronavírus...

Hogy viszonyulsz a koronavírushoz és a hozzátartozó szabályokhoz, javaslatokhoz?

Figyelt kérdés

Sok kérdés van a koronavírusról, és azt is látom, hogy több helyen éles viták vannak a két oldal között. Ennek ellenére azt valahogy nem tudom pontosan felbecsülni, hogy létszámot tekintve mekkora a két tábor.


Ezen ok vezérelt akkor, amikor most e kérdést kiírom.


Félsz a koronavírustól és esetleges következményeitől?

Betartod a szabályokat? Ha igen, miért? Meggyőződésből, vagy csak azért, mert szabályok és így kell, vagy azért, hogy mások ne szóljanak meg? Vagy ha esetleg nem tartod őket, akkor mi miatt?


Tudom, ezen kérdések megint csak éles vitákat válthatnak ki, éppen ezért kérek mindenkit, hogy csak konstruktív kommenteket írjatok.


Én magam úgy vélem, az egészségnél kevés fontosabb dolog van, de a tisztelet az ilyen. Próbáljuk meg ne egymásra erőltetni a nézetünket, legyen az A vagy épp B. Erre kérlek titeket is, hogy a hozzászólásokban a tiszteletteljes attitűd uralkodjék.


Előre is köszönöm!



2020. aug. 27. 17:09
A kérdező szavazást indított:
Nagyon félek tőle és (szinte) minden szabályt/javaslatot betartok
Nagyon félek tőle és a szabályok/javaslatok jelentős részét betartom, de közel sem minden
Nagyon félek tőle, de a szabályokat/javaslatokat (szinte) egyáltalán nem tartom be
Kicsit félek, de nem túlzottan, viszont (szinte) minden szabályt/javaslatot betartok
Kicsit félek, de nem túlzottan és a szabályok/javaslatok jelentős részét betartom, de közel sem az összeset
Kicsit félek tőle, de nem túlzottan, viszont (szinte) semmilyen szabályt/javaslatot nem tartok be
Egyáltalán nem félek tőle, de (szinte) minden szabályt/javaslatot betartok
Egyáltalán nem félek tőle, viszont a szabályok/javaslatok jelentős részét betartom, de közel sem az összeset
Egyáltalán nem félek tőle, és így (szinte) semmilyen szabályt/javaslatot nem tartok be
78 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én éritett vagyok olyan szempontból, hogy fiatalon és életerősen nagyon súlyos következményei lettek egy influenza fertőzésnek aminek a nyomait életem vegéig magamon fogom hordani fizikailag és lelkileg is. Ennek ellenére nem rettegek de betartom a védelmi intézkedeseket mert fontosnak tartom a megelőzést. Nem akarok még egyszer visszakerülni a kórházba és vegig csinálni azt a sok szenvedést. Ehhez képest a maszk hordás kézmosás kis áldozat.
2020. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és az eddigi opcióválasztásokat is!


Akik még írtok, esetleg azt is írjátok meg, mennyire tudjátok tolerálni, ha egy másik embernek más az álláspontja, mint a tietek. Mind a két irány érdekel:

a.) ha te tartasz a következményektől és követed a szabályokat, mennyire tolerálod, ha valaki nem teszi

b.) ha te nem tartod veszélyesnek a koronavírust és/vagy kételkedsz annak hitelességében és a szabályok hatékonyságában, akkor miképp tolerálod, ha más pedig kifejezetten fontosnak tartja?

2020. aug. 27. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Én kicsit tartok tőle, és mivel

1) tartok a hosszú távú mellékhatásokról, amikről még szinte semmit sem tudunk (pl. tüdőkapacitás csökkenése, szívgyulladás, krónikus fáradság szindróma) - pont, mivel még csak 40 körül vagyok, a szívem, a tüdőm, az agyam "szeretném" még kb. 40 évig használni.

2) tele vagyok veszélyeztetett családtagokkal

több szabályt is betartok, mint amit előírnak, mert a jelenlegi szabályozás egy vicc. (Pl. idén nyáron nem mentem sehová, belföldön sem, nem akartam egy csomó szabályszegő nyaraló között sasszézni - mert lássuk be, előírásokat betartva nem olyan "buli" a nyaralás)


Engem nem érdekel, ha más nem tart be semmit, csak ne veszélyeztessen engem, és más olyanokat, akik óvatosak.


Elég rugalmasan dolgozom, engem az aggaszt, a munkahelyem mekkora kockázatvállalásra kényszerít a járványhelyzet alakulásának függvényében.

2020. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Kollégám átesett rajta még márciusban. Azóta is állandóan fáradékony, sokszor zsibbad mindene. Lényegesen kevesebbet tud teljesíteni mint korábban. Egyenlőre reméli, hogy ez el fog múlni nála.
2020. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
1. Vagyok. Mivel nagyvárosban élek egy közösség része vagyok és úgy gondolom egy ilyen dolgot csak közös összefogással lehet "kezelni" megállítani. Így dühít ha más fittyet hány a járványhelyzetre. Mert ezzel nem csak a saját életét hanem másokét is kockáztatja. Szerintem ez nem nagyon csúnya dolog. Ha valaki veszelyeztetni akarja magát menjen hegyet mászni, ejtőernyőzni stb. Azzal csak magának árt, de ne mások kárara tegye ezt ami óhatatlan ebben a helyzetben, mert mindenki lakik valahol, dolgozik, utazik, bevásárol tehát talalkozik emberekkel akik esetleg nem szeretnének megfertőződni.
2020. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ma 297 új eset van...
2020. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
"Ma 297 új eset van..." ... ami előre látható volt, tekintve, hogy az emberek sz*rnak az óvintézkedésekre, és a legtöbben össze-vissza mászkáltak az országban és Európában. 1-2 héten belül beküldik az egyetemistákat az egyetemekre + a közoktatás is elkezdődik, lesz ez még sokkal rosszabb is.
2020. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 szerintem ez szörnyű. És nálunk pl munkahelyen semmilyen óvintezkedés nincs a kitett kézfertőtlenítőkön kívül amit szerintem csak páran használunk. Most lesznek közös oktatasok megbeszélések orvlwi vizsgálat ami kötelező mind kis zárt terekben. De én nem hiszem hogy pont most ugrott meg az esetszém szeptemberre. Szerintem ez eddig is több volt csak elsunnnyogták. Ennyire azért nem intelligens ez a vírus hogy megvárta a nyár végét.
2020. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
8-asnak: persze, hogy nem. Azt akarták, hogy a turizmusban élők keressenek, az emberek meg utazgassanak. (Ami egyrészt gazdaságilag érthető, másrészt a korlátozások után / előtt pszichésen is jó az embereknek, de nagyon meg fogunk még ezért a nyárért fizetni - mondjuk mi nem voltunk sehol.)
2020. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi sem. De ha mentünk is volna csak belföldre. De s kollégaim pl utazgattak tengerpartra és úgy jöttrk haza hogy kijátszották a karantént. Mi meg üljünk be velük egy kis levegőtlen szobába és még maszkot sem vesznek fel. Én hiába veszek nyilván a semminél többet ér de ha ott ülnek mellettem fél méterre órákig az nem túl megnyugtató. A munkahelyet sem értem. Ha bekerül egy fertőzött 2 hétre bezárhatunk ez senkinek nem lenne jó. Marciusban home office meg hatalmas cirkusz volt pedig akkor kebesebb volt a beteg. A kormány meg nagyon rosszul kommunikál mert nagyon átlátszó hogy pont hó végére ennyivel megugrott az esetszám hiszen már júniustól utazgatotz meg tömörült a nép. Persze esdig csak 6 beteg volt naponta most meg hirtelen 297. Ki hiszi ezt el?
2020. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!