Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térd porckopás esetén már...

Térd porckopás esetén már egész életemben kímélni kell? Mit kell kerülnöm?

Figyelt kérdés

Még eljutok reumatológushoz, egyelőre csak éreztem már a térdeim felett,hogy még nem fáj, de érzem. Háziorvos a kattogás révén, azt mondta ez már kopásra utal(29vagyok).


Sétálós munkahely ne jöjjön szóba? Az egy helyben állás is probléma? Melyik a rosszabb? Ülni utáltam eddig, de ha előbbiek határozottan rontanak a helyzeten, akkor megbarátkozom vele.


(Újraépíteni a porcot lehet?)



2020. szept. 4. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem vagyok szakember, szóval majd az orvosodra hallgass. De azt hallottam, hogy a kopás nem a mozgástól van, hanem ha úgy mozog, hogy elégtelen a kenése. Például ha áthűl a térded. Szóval lehet, hogy csak annyi lesz, hogy okosan kell öltözni.
2020. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a porc nem épül újra. És nem a legjobb választás ezzel reumatológushoz menni, ortopédus kellene. Hathatósabb segítséget tud nyújtani.
2020. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

A teljes kimelet nem jo, mert minel tobb combizmod van, annal kevesbe terhelodik a terded. Porcerositot valoszinu kellene szedned, esetleg hialuronsavas injeckio is segithet sokat - es akkor lehet jo par evig meg setalhatsz tobbet ugy, hogy nem fog fajni. De megfelelo izomtomeget epiteni a jovore vonatkozoan nagyon fontos lenne, esetleg emiatt felkeresni egy gyogytornaszt miutan latott az orvos (ortopedus inkabb, mint reumatologus).

Amit tehetsz hogy minden folyamstot megprobalsz lelassitani - porcerosito, megfelelo gyakorlatok, izomzat.

Az hogy ilyen munkakat mennyire tudsz vegezni attol nagyban fugg, hogyan es mennyire tudod kezelni azt, ha faj - de ertelemszeruen az nem jo, hogyha munka kozben minden nap faj es rossz.

En a fent soroltakat mind csinalom de igy sem tul jo, tobb orvos elmondta hogy felejtsem el az olyan munkakat, ahol hosszabb ideig allnom kell.

Nem tudom mit dolgoztal eddig, ertelemszeruen a fenti nem feltetlen jo, de van amit el kell fogadni.


Sok sikert!

23/L

2020. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!