Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bőrgyógyász látja azt, ha...

A bőrgyógyász látja azt, ha egy anyajegy rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Rengeteg anyajegyem van. Megnezetem rendszeresen őket. Van egy anyajegyem mely a hátam közepén van és viszket sokszor illetve hámlik.. kb 2 hónapja vettem észre mentem is a koronavirus alatt az sztkba ahol megnézték dermatoskoppal, azt mondták nem látnak rosszindulatot, de azért az

Alakja miatt későbbiekben indokolt Kivenni, de fel év múlva ráér nem sürgős. Megint elkezdett viszketni, nem hagyott nyugodni amit a bőrgyógyász mondott elmentem egy másikhoz egy magán bőrgyógyászhoz aki szinten megvizsgálta dermatoskoppal s ugyan ezeket mondta, bár már határozottabban hogy kivenné mindenképpen, veszélyes, de még nem lát rosszindulatot . Rá is írta az ambuláns lapra h jóindulatú de eltávolítás javasolt. Majd mikor elköszönt rám hozta a parát idézem “volt már olyan betegem akinél semmit nem láttunk egy adott anyajegynél és melanoma volt úgyhogy ne vegye készpénznek amit mondtam inkább menjen kérjen időpontot “ a sebészeten azt mondtak szeptemberben térjek vissza nyáron nem műtenek. Annyira rám hozta a parát a bőrgyógyász de azért csak észrevették volna a rosszindulatot nem, ha 2 hónapon belül többen is nézték??


2020. szept. 12. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz mintavetel kell, megnézni nem elég, ha biztosat akarsz tudni.
2020. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kiveszik, kb 2 hèt, de addig próbálom nyugtatni magam. Mondjuk azt mondtak “ràer 2-3 hónap múlva” feltételezem, ha nagyon gaz lenne a helyzet sürgősséggel utaltak volna be a sebeszetre nem?! ..
2020. szept. 12. 16:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze. Minden rendben lesz, ne parazd túl. Vigyázz az immunrendszeredre!
2020. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, az ilyen orvosi vizsgálatoknak mindig van bizonytalansága. Az esetek egy adott százalékában az anyajegy nem néz ki veszélyesnek, de az. Ez más típusú vizsgálatoknál is van, például egy terhességi teszt is adhat hamis negatív eredményt, vagy a koronavírus-teszt is.


De ettől még nem kell megijedni. Az ember feje úgy működik, hogy egy éles határt húz a "lehetetlen" meg a "0.0001% valószínűségű" események közé. Pedig nem kéne. Szóval ha ennyire izgulsz, akkor szerintem a következő két héten minden alkalommal a szokásosnál alaposabban nézz át, mielőtt az úttesten átkelnél, így 0.0001 százalékponttal kisebb eséllyel fognak elütni, és "visszanyered" az anyajegy eltávolításáa két hetes halasztásának kockázatát.


Ha ezt a matekot nem érted, akkor csak annyi a lényeg, hogy elenyésző az esély, és nincs értelme rajta jobban izgulni, mintha lehetetlen lenne. Az izgulással többet ártasz magadnak.

2020. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyilván vannak olyan elváltozások, amikről nem lehet megmondani elsőre, hogy jó vagy rosszindulatú-e, de ha kiveszik még ebben a stádiumban, akkor jól jársz mindenképpen, ne parázz.
2020. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!