Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szemöldök feletti, orr mellett...

Szemöldök feletti, orr melletti és alatti rész, valamint a fül körüli részen és a haj-arc határon folyamatos hámlás, bőrpirosodás. Mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Próbáltam a Bepanthen sensidermet, kezeli a tüneteket, tehát 1-2 napra elmúlik tőle, de utána kezdődik elölről, még akkor is, ha folyamatosan kenem vele.

Próbáltam már azt is, hogy amint elmulasztotta, utána már nem kentem, de ugyanúgy előjött a probléma.


Már elegem van, mert az utcára sincs kedvem kimenni már emiatt néha. Soha nem voltam allergiás semmire sem. Folyadékot rendszeresen iszok és igyekszem még az átlagnál is kicsit többet. Vitamint szedek mindennap, Béres multivitamin (actival max).


Egyedüli tény, hogy nem étkezem túl egészségesen, tehát minden ami jön és jól esik. De azok is minőségi ételek.


Kb. 1 éve tart ez a probléma, a semmiből jött elő.


22/F


2020. szept. 19. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kene alakitanod egy jo arcapolasi rutint, az nem eleg, hogy neha-neha bekened valamilyen kremmel. Vegyel egy jo arclemosot, erzekeny borre, ezt reggel-este hasznald. Majd pedig valamilyen taplalo arckremmel szinten reggel-este kend be. Ajanlom a La roche-posay termekeket, nezz korul naluk, biztosan talalsz olyasmit, ami megfelelo. Az aruk picit magas, de egy-egy termek sokaig eleg, nem kell havonta megvenni, eleg fel evente, vagy evente. A kremmania.hu oldalon pedig talalsz velemenyeket is a termekekrol, szerintem nagyon hasznos, en mindig itt kezdek, mielott barmit is megvennek :)
2020. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel szőrtüsző atkáid vannak (Demodex). Ha megfelelő bőrgyógyászhoz elmégy vagy van mikroszkópod, akkor az érintett bőrfelületről vett cellux-os mintában valószínűleg fel lehet fedezni őket. Állítólag az emberek 85%-ának bőrén (a faggyúmirigyekben) vannak atkák, de nem mindenkinél okoznak kellemetlen vagy látható tüneteket. Gyors segítséget ad, ha az érintett bőrfelületeket átkened 70%-os alkoholba mártott vattapamaccsal. Sajnos a hatás csak 1-2 napig tart, utána ismételni kell. Tulajdonképpen az összes ként, szelént tartalmazó samponok és a Nizoral is az atkák ellen hat. Tartok tőle, hogy véglegesen nem lehet megszabadulni tőlük, de legalább kordában lehet tartani a szaporodásukat.
2020. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!