Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szájtépkedésnek milyen okai...

A szájtépkedésnek milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

Lassan három éve tépem. Nyaranta kicsit talán ritkábban. Nem írnám le, milyen érzés, mert még őrültnek tartanátok, legyen elég annyi, hogy nyáron is tépem, amikor nincsen iskola. Akkor is tépem, ha koncentrálok, akkor is, ha nem. Ha jól érzem magam, és ha a nagyon rosszul, szintén.

Milyen okai lehetnek?



#stressz #vér #Szájtépkedés
2020. okt. 14. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
OCD.
2020. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen ocd, lehet csak rossz szokás, vagy mazochista vagy.
2020. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát... Egyik sem biztató. 😅 Az OCD-t nem hinném, és mazochista sem vagyok. Talán rossz szokás, de akkor könnyebb lenne leszokni róla, nem? Mert én próbáltam krémet, akaraterő, maszkot és gumikesztyűt... Mindig tépkedtem.
2020. okt. 26. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a körömrágás. Nem egyszerű leszokni, mert mindig kéznél van a körmünk/szájunk.
2020. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A belső késztetést nem érzel rá, csak azért csinálod, mert megszoktad, vagy mert nagy a stressz például, akkor nem érdemes többet belegondolni egy rossz szokásnál. Szerintem is pont olyan ez, mint a körömrágás. Régen én is rágtam, aztán nagy nehezen sikerült leszoktatnom magam róla teljesen, azóta már semmi se vinne rá, hogy csináljam. Anno egyszerűen csak "jó" volt.
2020. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érzek rá belső késztetést. És nagyon jó érzés. De mindegy, majd elmúlik. Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 27. 08:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Fiú vagy vagy lány?

Bocsi, csak azért, mert pl en ugy szoktam le, hogy elkezdtem többet ruzsozni, es mikor láttam, hogy a számon lévő bőr letepesetol nagyon rondan all a rúzs, ravettem magam, hogy abbahagyjam...

Mondjuk, ez meg a covid elott volt, mikor meg nem kellett maszkot hordani, mert ugye most a ruzs felesleges a maszk alá...

Egyebkent ez is fejben dől el, ha jo erzes es szereted csinálni, nem fogod abbahagyni. Ha viszont le AKARSZ szokni, próbáld elhitetni magaddal

2020. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj, elkuldtem veletlen.elozo vagyok.

Szoval hitesd el magaddal, hogy képes vagy rá es akkor menni fog:)

Nem egyik napról a másikra, de szép lassan

2020. nov. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Szájkrémmel próbáltam, de nem megy. Jó érzés, de leakarok szokni, mert csúnya és könnyen bejuthatnak a kórokozók... Van, hogy amikor elfeledkezem magamról, piszkos kézzel is elkezdem tépni.
2020. nov. 5. 13:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Aműgy köszönöm utolsó! 🙂
2020. nov. 5. 13:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!