Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most kaptam a hírt,hogy az...

Most kaptam a hírt,hogy az egyik ismerősöm korona vírusos!?

Figyelt kérdés
Ma egy hete,hogy egy szülinapon találkoztunk,maszkot viselt,de már akkor mondta nincs jól.... gyerek szülinap volt,kb 15 résztvevővel! Szerintetek mit tegyek? Várjunk vagy hívjam azonnal a háziorvosunkat? Tünetünk nincs! Őt a családjával 10 napra karanténba helyezték!

2020. okt. 15. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz tüneted, hívd az orvosodat.

Ha ő megjelölt kontaktnak, akkor meg téged fog hívni a népegészségügy

2020. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Hívhatod. Vagy 10 napra karantenba bas.nak, vagy fizetheted a tesztet az egesz csaladodnak. Vagy megvarjatok hogy lesz e tünetetek.
2020. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne pánikolj. Nálunk a cegben is van 4 ember aki koronas, az egyiknek a ruhás szekrénye közvetlen mellettem van és senkinek semmi baja.
2020. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kérdeztem,hogy van e kontakt kutatás azt válaszolta,hogy nincs! Tehát nem kérdezősködtek hol,kivel találkozott!!
2020. okt. 15. 14:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem pánikolok csupán két gyerek van,iskolás,ovis miattunk nyílván aggódom! Na most ugye ők járnak környezetbe és nem szívesen fertőznénk szét őket,ha el lehet kerülni! Ráadasul lányom osztályában vannak asztmás gyerekek is!😑
2020. okt. 15. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Az asztmásokra szerencsére nem veszélyesebb, mint egészségesekre, úgy tudom (én is az vagyok, azért néztem utána). Felhívhatod a háziorvost, de szerintem egyszerűen nincs már rá kapacitás, hogy leteszteljenek titeket. Szerintem indokolt lenne, de pártunk és kormányunk valahogy nem érezte úgy, hogy talán erősíteni kéne a tesztkapacitást, és most sem érzik úgy, hogy az amúgy rendelkezésre álló állatorvosi és tudományos célú PCR-laborokat bevonják, hogy többet lehessen tesztelni.


Szóval ha van rá keretetek, és jófej akarsz lenni, akkor pénzért leteszteltethetitek magatokat. Ha nincs, akkor annyit tennék a helyedben, hogy 2 hétig (vagy most már csak 1 hétig) sebészmaszkban járatnám a gyerekeket iskolába, nem sima textilmaszkban. Ha ott ebédelnek, és megoldható, azt is lemondanám még egy hétre, mert a menza nagyon fertőzésveszélyes. Mondanám nekik, hogy lehetőleg órán is legyen rajtuk a maszk. Esetleg dobnék egy emailt a tanároknak, hogy ne vetessék le a maszkot, a tesitanárnak meg a könnyített (de maszkkal nehezített) tesi miatt.

2020. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 15. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mire lesz használható és elérhető védőoltás, már csak azoknak lesz vagy lehet rá szüksége, akik elszigetelten élnek...
2020. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eleve nem leszel közvetlen kontakt, szóval nem fognak karanténba helyezni. Önkéntes karantént vállalhatsz.
2020. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jezusom, nagyon sok esze van, ha mar akkor betegnek erezte magat, es igy elment egy szulinapra... foleg gyerekek koze :( Nem azt mondom, hogy panikolni kell, de ha szarul vagyok, alap, hogy otthon maradok, de ez mar korona elott is igy volt, mivel nem csak ez a fertozo betegseg letezik a vilagon.
2020. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!