Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova/kihez forduljak ilyen...

Hova/kihez forduljak ilyen alvási problémával?

Figyelt kérdés

Alapvetően nincs baj az alvásommal: gyorsan el tudok aludni, alvás közben nem kelek fel, és kb. 6 órányi alvás után kipihenten ébredek. De ez csak akkor van így, ha hajnal 3 és 6 óra között fekszek le. Ha ettől korábban fekszek le, akkor vagy nem tudok elaludni, vagy igen, de hiába alszok 7-8 órát, fáradtan, kimerülten ébredek és egész nap álmos vagyok. Ez a hajnal előtti elalvás akkor is nehéz, ha egyébként extrém fáradt vagyok, ugyanis az álmosság estére kimegy belőlem.

Voltam már TB-s alvásvizsgálaton (most várom az eredményt), de sokat nem várok tőle, mivel csak a légzésre mentek rá, holott eleve azzal mentem be, hogy nem ilyen tipusú problémám van.

Próbálom beleásni magam a témába, de még nagyon az elején vagyok. Az eddigiek alapján DSPS-re (Delayed Sleep Phase Syndrome = Késleltetett Alvás-fázis Szindróma) gyanakszom. Jól jönne viszont egy szakember vagy vizsgálat, ami ezt egyértelműen megállapítja, feltárja az okokat és a "gyógymódot".



2020. okt. 17. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alvascentrumok segitenek ennek diagnosztizalasaban.
2020. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, az lesz.

Tud valaki olyan alváscentrumot, ahol komoly, érdemi vizsgálatot végeznek?

2020. okt. 18. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az alváscentrumok elég drága helyek, megfelelő eszközökkel, szerintem a legtöbb minőségi szolgáltatást nyújt. Gyakorlati tapasztalatom azonban nincs.
2020. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!