Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell tenni férfiként ha...

Mit kell tenni férfiként ha egy nő rosszul lesz?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés tudom. Lennél egy utcában és rosszul lenne egy hölgy eszméletét vesztené , nem lélegezne újra kellene éleszteni. Én nem merném őszintén mondom mert mi van ha elkezdeném a szívmasszást erre felkel és annyit fog fel, hogy fekszik a földön és valaki taperálja a melle körűl, nincsenek kamerák és ha megvádol, hogy szexuálisan zaklattam? Kabátban lenne, le kellene min. venni mert képtelenség úgy megkezdeni az újraélesztést ha rajta van a vastag ruha.


Férfinél egyértelmű, leszeded a ruhát és kezded a mellkas nyomogatást.


Vagy butaság ez a kérdés?



2020. okt. 27. 09:39
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Amúgy ha rosszul lenne első dolgom lenne mentőt hívni, akár egy zsákot a lába alá tenni, hogy a vér gyorsabban menjen az alacsonyabb dolgok felé mint az agy, szájat kinyitni megnézni van e valami érdekes. Ha meg hörög meg miegyéb akkor legalább a mellkas kompressziót elkezdeni ha nem is fújkodsz az orrába levegőt szájjal. Mentő kb 6 perc csak elég.
2020. okt. 27. 09:43
 2/25 A kérdező kommentje:
Ja igen és még nyomogatom a mellkasát a lába alól kivenném a zsákot, ha már részletezem.
2020. okt. 27. 09:44
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Figyi én nő vagyok. Ha eszméletem veszíteném ébredés után nem az jutna eszembe, hogy biztos meg akarsz erőszakolni, hanem megköszönném, hogy segítettél. De ha valami elvetemült esetben baj lenne ilyesmiből, mivel rendőrök nem találnának rá bizonyítékot, nem is tudná a nő se rád bizonyítani akkor nem lenne belőle semmi.
2020. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%
Először a mentőt hívod. Utána már a mentősök iranyítanak téged mit tegyél így nem fog tudni feljelenteni ;) bár ez az utolsó ami az eszembe jutna egy ilyen szituban. Jelentsen de élje túl ez a fontos!
2020. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána a laikus újraélesztés protokollnak (BLS). Az illető neme teljesen lényegtelen.

Ezzel amit leírtál legjobb esetben agyhalott beteget kapsz.

2020. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Volt olyan, hogy egy férfi előre engedett volna egy nőt a nő feminista volt és felvette a hisztijét, de nem az a baj, a faszit kirúgták mert félt a cég a következményekről. Az a baj, hogy nem találom azt a cikket.
2020. okt. 27. 10:01
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mentőt hívjuk először. Hanem megnézzük biztonságos-e a helyszín. Eztán ellenőrizzük a légzést,ha nincs segítségért kiálltunk, és megkezdjük a mellkaskompressziót.


Mentőt a segítségkiálltásra étkező illető hív. Sajnos mióta van a 112 az ott dolgozó kretének miatt sokkal lassabb a mentőhívás.

2020. okt. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Sajnos akármit csinálsz a "vérfeminák" (bocs nem tudok szalonképes kifejezést), miatt kockázatos. Ha ott hagyod, akkor segítség nyújtás elmulatása (és hogyan számolsz el a lelkiismereteddel), ha segíteni próbálsz, akkor "mit tapogatod".

Ha az áldozat (és a járókelők) alap szinten normálisak, akkor minden rendben, ha valamelyik "borult", akkor meghurcolhat, de a kötelességedet tetted.

Hasonló esetet úgy oldottam meg, hogy szóltam egy a közelben tartózkodó tűzoltónak, ő próbálta meg az újraélesztést (sajnos nem járt sikerrel).

2020. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem tud ebből feljelentést kreálni, sem zaklatóként kezelni.
2020. okt. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, ez olyan, hogy te teljesen jószándékkal jársz el, az, hogy ő idióta az az ő baja, perelni gyakorlatilag nem tud, mert ha tényleg elkezded ellátni akkor az nehezen félreérthető, és nincs az az ügyvéd, aki egy ilyen pert ellened meg tudna nyerni.
2020. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!