Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az első plazmaadás mennyire...

Az első plazmaadás mennyire veszélyes ?

Figyelt kérdés

Pár napja voltam alkalmassàgin,jövőhèten jön meg az eredmény alkalmas vagyok e.

Na szóval olvasgattam itt gyakorin az ezzel kapcsolatos kérdéseket, és sok sok kritikát kapott a plazmaadás.


Fèlek,hogy valami maradandó betegségem lenne utána? Szerintetek erre mennyi esélyem van?

Illetve mennyivel fáj jobban,mint egy véradás ?



2020. okt. 30. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Nem veszélyes, és nem fáj jobban, mint egy véradás. Én viszont rosszul lettem úgy 10 perc után, lement a vérnyomásom. Leállították a folyamatot, és örökre eltiltottak.
2020. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyira fáj, mint egy véradás. (Csak tovább van a tű a karodban.)

Több folyadékot szednek ki a vérből, vagyis tényleg sokat kell innod előtte! Én is elfehéredtem, pedig véradásnál semmi bajom.

A tű, a cső, minden egyszerhasználatos, utánad kidobják, sokkal több esélyed van fertőzést kapni egy lépcsőház kapaszkodójáról. (Meg nagyon nem érné meg százezreket, milliókat kockáztatniuk egy perben, ezért inkább nagyon vigyáznak. Nem rád, hanem a pénzükre.)

Aki kritikával illeti a plazmaadást, az vagy kislány, vagy hülyék voltak a plazmaponton.

2020. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2016-ban voltam először plazmát adni. Már az alkalmasságin elmondták, hogy az első plazmaadásnál előfordulhat rosszullét, mivel a szervezet nincs hozzászokva, hogy levesznek egy adag vért, majd visszatöltik, és ezt megismétli a gép párszor. Nekem is leesett a vérnyomásom, rögtön jöttek, intézkedtek, nem volt semmi komoly baj. Nagyon odafigyeltek rám a plazmaadás után is. Azóta eltelt pár év, 79. alkalmam lesz a héten. Semmi maradandó károsodást nem érzek, továbbra is alkalmas vagyok donornak, pedig ott aztán tuti kizárnának, ha nem hoznék hasznot :D

Oda kell figyelni a megfelelő mennyiségű vízivásra, és normális evésre előtte meg aznap is. Akkor nincs baj.

2020. nov. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!