Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi vérnyomáscsökkentő...

Mennyi vérnyomáscsökkentő lenne az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Coverex AS 5 mg-ot szedek kétszer egy nap, és így 140/80 hgmm a vérnyomásom. Az orvosom azt monfta, ha ennél lejjebb vinnénk, akkor gyengén érezném magam, de én úgy érzem még lehetne lejjebb is vinni. Kicsit így is felpörögve érzem magam. Azért zavar ez az érték, mert rövidlátó vagyok.


Mit gondoltok? Lehetne többet is bevvei a gyógyszerből? Tudom, hogy orvos feladata ezt eldönteni, de úgy gondolom, hogy sok embernek van tapasztalata ebben a kérdésben.



2020. nov. 19. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább egészségesen kellene élni, étkezni és akkor nem kellene magad gyógyszerekkel tömni.


De ettöl eltekintve, egy orvos jobban tudja, mennyi a megengedhetö adag, te ne akarj okosabb lenni töle!

2020. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Coverex AS-nek 10 mg a napi maximális adagja. Esetleg ki lehet egészíteni béta-blokkolóval, vagy Ca-csatornablokkolóval kombinált készítményt választani (pl. Covercard). Vagy áttérni ARB hatóanyagra.
2020. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak nem akarta egy szuszra annyira lejjebb küldeni a vérnyomásod, és majd mondjuk 1 év múlva javasol adagnövelést? Kérhetsz másodvéleményt másik orvostól amúgy. Az életmód változtatásával történő vérnyomáscsökkentést már kimaxoltad, amennyire tudtad?
2020. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem tudtam, hogy 10 mg a maximális adag.

Igen, eddig is egészségesen éltem. Mozgok, normálisan érkezem, próbálok minél kevesebb stresszes helyzetbe kerülni.

2020. nov. 19. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!