Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Közös WC-nél hogy oldanátok...

Közös WC-nél hogy oldanátok meg ezt?

Figyelt kérdés

Öblítéskor felcsap az ülőkére a víz, és pár csepp ottmarad.

Én szoktam úgy csinálni, hogy pisilés után bedobom a használt WC-papírt, lehúzom a WC-t, utána tépek egy darab WC-papírt külön, amivel az ülőkét letörlöm, majd rögtön lehúzom ezt a papírt (ekkor kisebb a vízsugár, mert nem töltődött fel teljesen a tartály, és nem csapódik fel a víz).

Másik módszerem, hogy öblítés előtt felhajtom az ülőkét. Így a WC csésze szélére megy a vízből, és ezt már nem törlöm le, csak visszahajtom az ülőkét. Ez sem a legjobb módszer, de legalább az ülőke rendben marad, és nem kell plusz papírt pazarolnom.

Ti hogy oldanátok meg? Ha a saját WC-m lenne, lehet, hogy úgy hagynám, de ha többen használjuk, nem szívesen hagyom vízcseppekkel az ülőkét.



2020. nov. 20. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ülőke így nincs rendben, csak nem foltos. Beszéljétek meg, hogy rendszeresítetek mellé egy akár fújós fertőtlenítőt.
2020. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
S ha lehajtod a tetejét akkor is?
2020. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy kipróbáltam lehajtott tetővel lehúzni, de akkor is ottmaradnak a cseppek az ülőkén, mert nem teljesen illeszkedik rá a teteje. A szélére rámennek a cseppek.


Amúgy ez normális a WC-knél, vagy rosszul van beállítva valami?

2020. nov. 20. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Van egy remek találmány. Úgy hívják wc fedél. Le kell hajtani. Mert még nagyobb gond, hogy a kifröccsenő víz a ruhádat is eltalálja ha valaki kakált meg a levegőbe is szórja a bacikat. Le kell hajtani lehúzás előtt, ennyi.
2020. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valami rossz mert a fedélnek működni kell. Nálunk nincs ilyen gond. De az otthoninál ha nem fedem le sem lesz cseppes az ülőke
2020. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet. De hogy kell beállítani, hogy ne csapódjon fel a víz az ülőkére?
2020. nov. 22. 18:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!