Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülzúgás mikor szűnik meg?...

Fülzúgás mikor szűnik meg? Minden rendben lesz?

Figyelt kérdés

Október 26-án mentem a fülzúgás erősödésével fül orr gégészhez. Nootropil 800 mg-ot írt fel, de mivel kijöttek a mellékhatások (idegesség, depresszió, súly gyarapodás) és nem szűnt a panasz, így abbahagytam a szedését. Már előtte 1-2 héttel elkezdődhetett, hogy nagyon kicsit hangosabban zúgtak a füleim, mint előtte (kiskorom óta zúgnak amikor csend van este, teljesen normálisnak tartottam, sose zavart). Főlega jobb fülemen éreztem, hogy jobban kijöttek a tünetek. Az orvos nem talált semmit, nem mondott semmit. Csak, hogy meg voltam fázva és ezért van/lehet.

Sürgősségire mentem egyik Vasárnap az egyik kórházba fül orr gégészeti ambulanciára. Nem mondott semmit sem a főorvos asszony/nő, kiszedett valamennyi fülzsírt, ami eléggé fájdalmas volt. Felírt nekem egy fülcseppet, amit használtam is pár napig. Mellé neocitránt ittam, szedtem a vitaminjaimat, ahogy eddig is. Sinupret drazsét minde az 50 szemet le-/bevettem.

Voltam egy másik helyen fül orr gégészeten, ahol megállapította a doktornő, hogy fesőlégúti hurut miatt alakult ki nálam a fülkürthurut és írt fel egy orrspét és mellé javasolt egy nasivin orrsprét, fülek és arc melegítését. Van egy bioptron lámpánk és egy kis derék/láb melegítő és ezekkel egy pár napig próbáltam enyhíteni a tüneteket és gyógyítani magamat. Az orvos mellé felírt egy gyulladáscsökkentő és egyben fájdalomcsillapító tablettát is.

Mivel enm múltak el a tünetek és erősödtek/rosszabbodtak is (kint voltam, viszont volt rajtam sapka és/vagy kapucni), így elmentem ma is ugyan ahhoz a fül ott gégészhez. Szerinte rendben vannak a hallócsontjaim és lehet, hogy a hallóideggel van gond, így egy kórházba beutalt sürgősségi audiológiai hallásvizsgálatra. Elbégezték rajtam a vizsgálatot és elvileg midne rendben van a hallásommal. Ha halkan is, kihallottam az összes hangot és midnen rendben van. Fülkürttornát javasoltak (mondta az orvos, hogy rágózzak, szopogassak cukorkát és fújjak fel léggömböt, mivel ezek stimulálják a fülkürt azon részét).

Ezek mellett úgy érzem még mindig nem avgy újra beteg lettem, így nem múlnaka tünetek és hol jobb, hol rosszabb. Szerdára egy másik helyre van időponom, illetve előjegyeztem magam fülzúgás ambulanciára.

A kérdésem az lenne, hogy valaki volt e már hasonló helyzetben? Mennyire normális, hogy ennyi ideig áll fennt ez az állapot? Minden helyre (fog) állni? Miket lehetne tennem még, hogy javítsak az állapotomon és hamarabb meggyógyuljak teljesen? Bármilyen tippet elfogadok, legyen az gyógytea, plusz vitamin készítmény, gyakorlat, bármi.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2020. nov. 20. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Férjem fulzugassal szenved 2018 óta. Neki nem talaltak semmi elvaltozast. Nem javult neki azóta sem. Bár a covid miatt nem tudta folytatni a kivizsgálásokat.

Utolsó vizsgálatra MR volt. Ott se talaltak semmit.

Ő 38 éves.

2020. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Volt már a Semmelweis Fülzúgás Ambulancián? Hátha segítene, én is tegnap jelentkeztem be időpontra. Sajnos sokat kell várni, de megér egy próbát. Nekem betegség miatt kezdődött, de nem bízoma véletlenre.

[link]

Jobbulást és remélem neki is megoldódik!

2020. nov. 21. 09:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!