Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A(rh)d pozitív a vércsoportom,...

A(rh)d pozitív a vércsoportom, az jó?

Figyelt kérdés

Tudom a 0 a menő, de ez sem rossz, igaz?


Ha én a+ vagyok akkor a szüleim mik lehetnek?



2020. nov. 24. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Menő? Miért menő? Az általános kapó az AB+, én arra mondanám, hogy nyert a vércsoport lottón, a 0- meg az általános adó. Az A+ nem rossz , az egyik leggyakoribb, emiatt általában nem gond, ha vért kell kapnia az embernek. Én AB- vagyok, ez a legritkább, és emiatt a legnagyobb szívás is, szerencsére apukámnak is ez a vércsoportja, így ha kellene, adunk egymásnak vért.


Szüleid lehetnek többfélék. Nálunk pl anyukám A+, apukám ugye AB-, nővérem A+, bátyám B+, magamat meg írtam. Elég színes a paletta, lehet egyszerűbb lenne nálad leírni, hogy mik nem lehetnek a szüleid (pl biztosan nem nullásak mindketten, max egyikük, biztosan nem B-sek, szintúgy csak egyikük, de akkor a másik bizonyosan hordoz A allélt stb.)

2020. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!