Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki hogyan bírja a bezárásokat,...

Ki hogyan bírja a bezárásokat, kijárási korlátozást?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, alapvetően azért érdekel mert sok embertől, leginkább egyébként nem közvetlen érintettől, hanem szülőtől hallom, hogy "jajj szegény gyereke alig bírja meg ilyen rossz olyan rossz, hogy nem tud kimenni", én azonban valahogy nem így vagyok ezzel. Normál esetben én is szerettem hétvégente beülni városban haverokkal valahova, bulikba járni, egész nap ökörködi, azonban most, hogy ez a helyzet van, egyáltalán nincs a fentebb említettekhez hasonló kritikus szorongásom, filmeket nézek, online oktatás is van azért, és haverokkal egész nap onlin voicechaten(Discord) beszélgetünk és elvagyunk. Simán alkalmazkodtam a helyzethez, és ebben is megtaláltam a lehetőségeket, az előnyeit nézem, így teljesen kényelmesen elvagyok, nyilván hiányoznak közös dolgok amiket most nem lehet csinálni, de ebben a helyzetben ez egyértelmű.

Ti hogy vagytok ezzel?



2020. nov. 26. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Rohadtul unom az egész hisztit.

Elfogadom mindenkinek a rettegését, félelmét addig, amíg rám nincs negatív hatása. Aki fél, zárkózzon be tőlem akár élete végéig, és tapsoljon az orvosoknak, de ami vállalja az életet, és annak természetes részét, az esetleges elmúlást, azt hagyják már élni.


Én bárkinek felajánlom a lélegeztetőgépet, amit kapnék, meg a favapirt is úgy, hogy valószínűleg lényegesen több járulékot vonnak tőlem, mint tőle, de adják vissza az életet annak, aki élni akar.

2020. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

@1 Ezt mondd a halottaknak.

"adják vissza az életét annak, aki élni akar" Hajrá! Add vissza nekik! És ne vedd el más veszélyeztetettek életét, mert nekik is szükségük van rá. Jaaaa, hogy te inkább választod pár ezer másik ember halálát, mint hogy kibírd a seggeden pár hónapig?


Kérdező: Én örülök nekik, mert legalább tudjuk jobban mérsékelni a terjedést, de igazából eddig se nagyon járkáltam közösségbe, stb., úgyhogy nem érintenek annyira.

2020. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
van abban valami amit mondasz. amikor halloweenkor el akartam menni bulizni egyik barátommal ő először azt mondta jó jön, aztán az utolsó pillanatban: tudod vírus van jaj ne sodorjuk veszélyben idős beteg rokonaink ne öljük meg a nagypapát, családom: ne menj, sőt dolgozni se járt jövő nyárig! ( szerencséjük hogy most épp munkát se kaptam) a hugom meg kocsival viteti magát mindenhova. de egy megvásárolt terméken is el lehet kapni csa kisebb eséllyel. azt az álszentséget nem bírom amúgy hogy olyan akar bekaranténozni, aki maga is tömegbe jár
2020. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

3: Hallowenkor csináltam egy családi bulit. Mindenki előtte 7-10 napig nem volt sehol, csak a boltban, hogy ne fertőzzük egymást a koronával.

Nem kellett volna. Mert én elkaptam (csak boltba jártam) és megfertőztem az apukámat, aki most lélegeztetőgépen van. Ez nem hiszti

2020. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg aki úgy nyilatkozik, hogy hisztéria, az még szerencsére nem volt köze a vírushoz. Nem vagyok egy pánikolós ember, úgy voltam vele, hogy én úgy se kapom el ha igen kihordom lábon mivel csak 24 éves vagyok. Aha. Még életemben ilyen szarul nem voltam. Nem csodálom, hogy az idősek valamint akinek van valami betegsége nem bírja legyőzni a szervezete a vírust. Véleményem szerint most nem elsődlegesen a gimnazisták igényei szerint kell eljárni. Nem ennek van itt a helye. Ki lehet bírni ezt az időszakot. Előbb-utóbb mindenki átesik rajta van aki jobban van aki rosszabbul életkortól függetlenül. Magam tapasztalatából mondom, hogy egy idősebb embernek maga a pokol ez.
2020. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam/velem semmi nem történt, mivel évek óta ugyanez van. Ülök az ablakban a szobában.
2020. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amiket írtok.


Én magam inkább úgy vélem, hogy a gond onnan ered, hogy valaki két végletet ismer csak: ökörködni, bulizni fél éjjelen át vagy semmittenni, unatkozni.


Itt fel kellene találni magukat az érintetteknek. Lehet tanulni, képezni magukat. Foglalkozhatnak többet a személyes életterükkel, a lelki világuk erősítésével, de sportolni is lehet, hisz mondjuk a parkok nincsenek zárva, ahol lehet futni, ugrókötelezni, de a kerékpározás is adott.


Szóval aki nem csak nyomogatja a ketyerét, az feltalálja magát és "nem unatkozik". Lehet ezt az időszakot kínnak, vagy lehetőségnek tekinteni - s persze a kettőnek együtt.


Én magam egy héten 7x sportolok, lakással foglalkozom, minőségibb ételeket főzök és olyan idősávokban járok el, amikor nagyjából embert se nagyon látok (költői túlzás persze).


Summa summarum: attól függ, mit gondolsz jelenleg, hogy e korszakot lehetőségnek vagy bezártságnak érzed, ill, h neked milyen az alapéletviteled...

2020. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Én is sportoltam, amíg a fürer be nem zárta a kondit. Azóta itthon bohóckodok a 45 kilós sulyzóval, meg kijárok futni, de ez nem sport.
2020. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, nyáron azért nem lenne olyan baba.

Mellesleg, semmi nem tiltja, hogy kimenjél 5 és 20 között.

2020. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyáron valóban sokkal rosszabb lett volna, bár a fesztiválok még így is elmaradtak, amik azért szintén +1-2 nagyobb programnak minősültek nekem eddig. Most valóban nem tiltja, de mivel minden zárva van így sok lehetőség nincs tekintve sehova nem lehet beülni max kint fagyoskodni, mint említettem én tök jól alkalmazkodtam és elvagyok itthon is, csak azokat nem értem akik most így hogy nem tudnak kint lenni meg vannak lőve és képtelen otthon elfoglalni magukat.
2020. nov. 26. 21:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!