Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Testünk felkészítése a jeges...

Testünk felkészítése a jeges fürdéshez?

Figyelt kérdés
Üdv. Mivel a témában nem nagyon találtam használható választ, így felteszem a kérdést. Hogyan készíthetjük fel a testünk, 0 es mínusz 10fok közötti jeges vízhez, hogy annak ne legyen negatív hatása? Arról sokat olvasni, hogy megállhat a szívünk... Trollok kerüljenek kérem! A kérdés komoly. Jön a Balatoni tél, nekem pedig bakancslistás! Előre is köszönöm annak aki megosztja velem gondolatát. 25/F

2020. nov. 27. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Jeges vizes élményt nem tudok megosztani veled, azonban ilyenkkor ősz végén és télen szeretek a Marosban fürdeni, ami hideg de azért nem annyira mint a jeged Balaton. Főleg a fejemben készítem fel magam hogy ne veszítsem el az eszemet a hideg sokktól. A hideg víztől azonnal forrónak érzem a testem és piszkosul reszketek. Ilyenkor veszek néhány mélye levegőt, megnyugtatom magam és a víz alá merülök amitől megnyugszok, ahogy a testem is. Próbálj először ilyen "kevésbé hideg" vizekbe menni hogy hozzászoklaltasd a szervezeted, és saját magad is a hideg vízhez, hogy amikor majd a balatonba mész ne legyen idegen a hideg sokk.
2020. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne legyen felhevülve a tested, tehát rohangálás/edzés után ne menj be közvetlenül. Nyugalmi állapotban legyél és fokozatosan szoktasd a hideg vízhez a tested. Jó lenne gyorsan túlesni rajta persze, de a hirtelen hidegsokk nagyon megterhelő lehet. Egyébként egy egészséges, fiatal szervezetnek azért ki kéne ezeket bírnia, de jobb az óvatosság.
2020. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van egy kulfoldi vlogger, aki az egyik reggeli rutinjaban a meglekelt jeges valamiben martozik meg, es utana is kb. poloban ul mellette, keress ra, h iceland morning routine vagy iced water morning routine, mar nem emlekszem pontosan, de rengeteg megtekintes volt rajta, gondolom egy masik videoban azt is elmondja, hogy csinalja.
2020. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! angyalok vagyok
2020. nov. 28. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért majd szóljál, ha a Balaton vize 0 fok alatt van, mert én még úgy tanultam, hogy 0 fokon megfagy.
2020. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azert 0 fokon meg nem fogsz korcsolyazni. :)
2020. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De -5-ben úszni sem.
2020. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5/7

Akkor rosszul tanultad, 0 fok ALATT fagy meg. Köszönöm az értelmes hozzászólásod. és igen,be szokott fagyni a balaton.

2020. dec. 1. 23:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondtam, szóljál, ha a hőmérő -2 fokot mutat a Balaton vizében. Akkor meg főleg, ha -9-et.
2020. dec. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!