Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covi-19, mi más? Most láttam,...

Covi-19, mi más? Most láttam, hogy értelmi fogyatékosok, autisták felmentést kaptak a maszk viselése alól. Ha az én gyermekem "csak" beszédfogyatékos, hordania kell(ene) a maszkot? Nem érti, mi az, sírni kezd, ha rá akarom adni, hiába magyarázom.

Figyelt kérdés

Nemrég töltötte be a hatot egyébként. Egyáltalán, az autik/értelmi sérültek hogyan bizonyítják, hogy ők azok? Vagy papírral mennek mindenhova? Vagy a buszon pl. annyit mond a kísérő, hogy SNI-s a kísért személy?

Köszönöm, ha tudtok felvilágosítást adni!



#kisgyerek #maszk #SNI #koronavírus #beszedfogyatekossag #szenzomotoros diszfazia
2020. nov. 27. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten az autizmus miatt kapnak felmentést. Az úgynevezett szenzoros érzékenység egy olyan tulajdonság, ami nagyon sok autistát érint (de nem mindegyiküket, és nem is csak autistákat érinthet!). Akiknél ez jelen van, nekik konkrétan fizikai fájdalmat, vagy legalábbis elviselhetetlen fizikai érzést okoz, ahogy az anyag az arcbőrükkel érintkezik, emiatt nem tudják hordani. Ha a gyereked sírni kezd, amikor ráadod, akkor lehet, hogy ő is ebbe a kategóriába tartozik, és azért sír, mert fájdalmas vagy elviselhetetlenül kellemetlen érzés neki a maszk.
2020. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. De milyen papírt kell mutatni, hogy ne büntessenek meg? Vagy bemondásra elhiszik? Mert nem szeretnék büntetést kapni emiatt. De tényleg nem viseli el, azt mondja, inkább itthon marad egyedül, de nem akarja, nem nem nem, és sír.
2020. nov. 30. 18:28
 3/3 anonim ***** válasza:
26%

Én is ugyanebbe a helyzetbe kerültem, és bár 19 éves vagyok, én is zokogni kezdek. Úgy érzem, megfulladok. Szédülök, hányingerem van, alig kapok levegőt.


Emiatt nem voltam boltban tavasz óta. Kórházba kell mennem időnként, és akkor mindig meg vagyok zavarodva, kapkodom a levegőt, elvonulok és lehúzom a maszkomat, igyekszem mélyen lélegezni. Pokoli kín, meg tudom érteni a gyerekedet, szerintem ő is így érezhet.


Válaszolva a kérdésedre, szerintem pszichológussal kellene ezt megbeszélni, és akkor ad egy nyilatkozatot, amin az áll, hogy miért nem köteles felvenni azt a gusztustalan szart, és elvileg bemehet a boltba.


A szüleim jelenleg igyekeznek elintézni a dolgot nekem, csak hát a pszichológusom nem veszi fel a telefont, pedig egész nap hívták. Talán majd holnap... Ha szeretnéd, megírom a fejleményt, hogy mit mondott pontosan, miképp zajlik az eljárás. De szerintem érdemes lenne Nektek is intézkedni minél hamarabb.

2020. dec. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!