Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ennyi alvás igény mennyire...

Ennyi alvás igény mennyire normális egy felnőtt embernél?

Figyelt kérdés

10 óra alvás után fel kell keltenem magamat különben simán alszok 12-14 órát is egyhuzamban, de akkor egész nap nyomott vagyok a túl alvástól. Felkelni mégsem tudok csak ébresztőre. Ha 10 óránál kevesebbet alszok akkor meg fáradt vagyok egész nap, semmihez sincs erőm. Most a vírus idején munkám sincs, szóval semmi fárasztó dolgot nem csinálok.

Egy sima főzés annyira kimerít, hogy be vágom a szunyát.

A párom szerint csak túl sok energiát fektetek kisebb dolgokba és amiatt van.

De én kicsit aggódok mert már tini koromban is jellemző volt ez, azt hittem majd kinövöm, de azóta egyre “kórosabb”.

Ha lefekszek délután hatkor, akkor is alszok simán reggel 8-ig, 10-ig és semmit nem érzékelek magam körül. Kell ezzel orvoshoz fordulni vagy ez csak simán genetika ?

Sokszor már nagyon zavar mert azt hiszik lusta vagyok. Pedig tényleg fáradt vagyok ha nem alszom ennyit.


24/L



2020. nov. 28. 15:41
 1/3 A kérdező kommentje:
És ha valaki más kelt fel, akkor erőszakosan kiabálok vele állítólag, mert ezekre nem is emlékszem. De volt, hogy a párom felkeltett, olyan volt mintha felébredtem volna, nyitva volt a szemem, beszélgettünk, aztán automatikusan vissza feküdtem aludni. Persze ebből sem emlékeztem semmire.
2020. nov. 28. 15:44
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Egy alapos kivizsgálás mindenképpen javasolt. 8 óra alvás az általános, ami egyeseknél lehet kicsit kevesebb, másoknál kicsit több, de 10 felett nem hiszem, hogy normális lenne.
2020. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is oka lehet.. Érdemes lenne utanajarni.
2020. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!