Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az nagy baj, ha esetleg...

Az nagy baj, ha esetleg véletlen ma este kettöt vettem be a vérnyomáscsökkentömből? (Valsartan 80)

Figyelt kérdés

Rohangásztam egész este ezer dolgom volt és most nemrég eszméltem rá,hogy lehet, elfeejtettem bevenni,6-kor szoktam bevenni amugy esténként a valsacor 80-at, de meg nem tudom mondani, most bevettem-e, minden jel arra utalt, hogy nagy valoszinüséggel nem. A vérnyomásom 160/100 volt, ezért ugy döntöttem, beveszek egyet, hisz igy is ugy is magas. De most lehet két gyogyszert ittam egy helyett az nagy baj? Reggelente meg egy nevotens 5-mg szokott menni. Tuladagolni sem akarom magam, most mi lesz??

160 meg baromi sok, most várhatok mire ettöl lemegy. Bevegyek még hozzá egy tensiomint is ? Jajj nem tudom mi legyen..


2020. dec. 4. 22:08
 1/9 A kérdező kommentje:

Sűrgős választ várok, nagyon aggódok.kb fél órája vettem be a valsacort, akkor mértem a 160/100-at. Amúgy ezt a gyógyszert este 6-kor szoktam bevenni, de szerintem most elfeledkeztem róla ugyhogy kb fél órája bevettem egyet, ha esetleg mégis bevettem a 6 órásit is remélem nem lesz nagy baj.

Na, így talán kicsit érthetőbb.Most elaludni sem merek, lesem lemegy-e.

Az a baj, hogy ha tényleg nem vettem be 6-kor akkor mire ez a későn bevett tabletta hatni fog, képes nekem 180 ra is felmenni, akkor meg mit csináljak?

2020. dec. 4. 22:16
 2/9 anonim ***** válasza:

Tensiomint semmiképpen!!!!

Várd meg, hogy a két adagtól mi lesz.

2020. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az ügyeletet és kérdezd meg!

Azonnal!

2020. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tovább emelkedik, akkor meggondolandó egy fél Tensiomin.
2020. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ORVOSI ÜGYELET!

Ott tanácsot fogsz kapni.

2020. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez 1 gyengitett gyógyszer,nem okoz problémát.

Volt mikor 160 as vettem be,mert elfogyott a 80 as.

2020. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Közben csak hivtam az ügyeletet is. Azt mondták nem baj, ha esetleg kétszer vettem be, ha tovább emelkedik azt mondta vehetek be Tensiomint vagy frontint. Szerintem frontint veszek be ha nem megy le. Nem érzek semmi rosszat csak picikét fáj a fejem.
2020. dec. 4. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, ha még bevettél egyet pluszban. Szerintem a Frontint vedd be mindenképp. Biztos ideges vagy, és ezért megy fel a vérnyomásod. Egyébként, ha nem hat a 80 mg-os Valsacor, akkor vehetsz be még egyet belőle. Én is szedem.
2020. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
0.25-ös frontin felét bevettem, mert nem csökkent jeletösen a vérnyomásom. Igaz kb 3/4 10 körül vettem be a valsacort. Tudom hogy hosszu hatásu, de 1-2 ora után csak kellene hatnia,nem?
2020. dec. 4. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!