Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Száraz, véres, repedezett a...

Száraz, véres, repedezett a kezem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2020. dec. 9. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakára kókuszolaj /kakaóvaj/olívaolaj (bármelyik)és egy sima cérnakesztyű sokat segíthet
2020. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kézkrém, 0-24-ben, kened minden egyes kezmosas, fertotlenites utan, plusz ha ezek nem voltak, orankent akkor is kened. Es kesztyű. Amint kimész a lakasbol kesztyu. Akkor is ha csak a postaladat nezed meg.
2020. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakára sima neutrogena vastagon.
2020. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2020. dec. 9. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ne hasznalj tobbet kezfertotlenitot. Ezt teszi a borrel....
2020. dec. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
23%

tl; dr: próbáljon meg bevenni 2 tablettát Krill olajból (szájon át), ha nem többet.


Körülbelül fél évig kiszáradt a kezem, a tetején lévő bőr megrepedt, és néhány folt vörös vért kapott a repedések belsejében. Néhány hónapig kezdtem el szedni a D-vitamint, de ez önmagában nem javított. De miután (szájon át) csak 2 tablettát vettem be Krill olajból (ez a rákokból származó Omega 3), a kezem rendes helyzetbe került és már másnap kissé olajos lett! A víz viccesen nézett ki a kezeim tetején a bőr zsírosodása miatt. Kerek vízcseppek voltak.

Azóta szedem a Magneziumot és a K2 vitamint is (mert ezek szintén a D-vitamin társfaktorai, mint például az Omega 3), azóta sem volt problémám a kezem tetején lévő száraz / repedezett bőrrel akkor. Majdnem fél év telt el azóta, és talán tévedek, de arra a következtetésre jutottam, hogy azért volt, mert hiányzott az omega 3, és ez javított ki, tekintettel arra, hogy az eredmény szinte azonnali volt (1-2 nap). De tudom, hogy a D-vitaminban és a Magneziumban is hiányom volt, legalábbis! Szóval, nézz utána a Krill Oil-nek, talán neked is segít. Krill olajat választottam a normál hal Omega 3 helyett, mert az előbbiben természetes antioxidáns található, nem pedig a hal omega 3-hoz adott E-vitamin.

Elképesztő, mennyire egészséges lehet, ha megbizonyosodik arról, hogy kielégíti a vitamin- és ásványianyag-hiányt.

Talán azt is érdemes megemlíteni, hogy a C-vitamin szükséges a kollagénképződéshez, amely a bőr (és mások) egyik építőköve

Azért próbáltam először a D-vitamint, mert tudom, hogy valamiféle ragasztóként működhet a bőrsejtek között (gondolom, hogy kapcsolatban áll az E-kadherinnel, vagy valami olyasmi, amire emlékeztem, nem biztos), de kiderül, hogy ez csak akkor működik, ha elegendő a többi anyagból: a D-vitamin társfaktoraiból, például az omega 3-ból.

Valószínűleg meg kell említenem a nyilvánvalót: egyes dolgok, mint a szex / orgazmus, elfogyasztják (vagy kimerítik) a vitaminokat és az ásványi anyagokat, mivel a test utána újjáépíti magát ... De azt is pontosan tudom, hogy túl sok kalciumot kaptam, szinte semmi magnézium és K2-vitamin, gyakorlatilag nincs D-vitamin és nincs Omega 3.

1 hónapja használok antibakteriális folyékony szappant, de a kezem még mindig rendben van (nem repedt vagy száraz), és ez a folyékony szappan kissé maró hatású, mert mosás után eltörte a szövetből készült nyaklánc láncomat / zsinóromat mint 10-szer. Korrodálta a textilszövetből készült láncot / zsinórt, így eltört. Mégis, nem korrodálta a kezem bőrét, nem szárította meg. Szóval csak annyit tudok, hogy ez a Krill olaj (omega 3) nekem működött! Nézz bele, talán neked is sikerül. Ne csak szót fogadjon érte. Ha valóban működik, talán elmondhatja másoknak. Nem fogok itt válaszolni mások hasonló kérdéseire.


-


tl;dr: try taking 2 pill of Krill Oil (orally), if not more.


My hands got dry for about half a year and the skin on top was cracking and some spots got red blood inside the cracks. I started taking vitamin D for a few months, but this alone didn't fix it. But then after taking(orally) only 2 pills of Krill Oil (it's Omega 3 from crabs) my hands got fixed to normal and became a little oily the very next day! The water was looking funny on top my hands because of the oiliness of the skin. There were round water droplets.

I've also been taking Magnezium and Vitamin K2 since then(because they are also co-factors for vitamin D, like Omega 3 is), and I've not had any problems with dry/cracked skin on the top of my hands since then. It's been almost half a year since and, maybe I'm wrong but I've concluded that it was because I was deficient in omega 3 and that's what fixed it, given that the result was almost instant (1-2 days). But I know that I was also deficient in Vitamin D and Magnezium, at least! So, look into Krill Oil, maybe it helps you too. I've chosen Krill Oil instead of normal fish Omega 3 because the former has natural antioxidant rather than the added vitamin E one for the fish omega 3.

It's amazing how healthy you can get once you make sure you satisfy your vitamin and mineral deficiencies.

Perhaps also worth mentioning that vitamin C is necessary for collagen formation which is one of the building blocks for skin(and others)

The reason I tried vitamin D first was because I know it can act as some sort of glue between the skin cells(I think related to E-cadherin, or was it something that I remembered, not sure), but it turns out this only works if you have enough of the other stuff: the co-factors for vitamin D, such as omega 3.

I should probably mention the obvious: some things like sex/orgasm will use up (or deplete) vitamins and minerals as the body rebuilds itself afterwards... But also I know for a fact that I was getting too much calcium, almost no Magnesium and vitamin K2, practially no vitamin D, and no Omega 3.

I've been using an antibacterial liquid soap for 1 month but my hands are still ok(not cracked or dry), and this liquid soap is a little corrosive because it broke my necklace chain/cord which is made of fabric, after washing it like 10 times. It corroded the chain/cord which was made of textile fabric so it broke. Yet, it didn't corrode my hands' skin, it didn't make it dry. So, all I know is that this Krill Oil(omega 3) worked for me! Look into it, maybe it works for you too. Don't just take my word for it. If it does work for you, maybe you can tell others. I won't be here to answer other people's similar questions.

2020. dec. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok. Kö
2020. dec. 26. 08:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Thanks
2020. dec. 26. 08:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!