Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A véradásokon levett vér 100%...

A véradásokon levett vér 100% hogy felhasználásra kerül, vagy van ami pocsékba megy?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyit vesznek le, amennyi szükséges.
2020. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom de úgy értem hogy pl levesznek aznap 100 adag vért és az a 100 adag biztosan fel lesz használva vagy van amit kidobnak mert megmaradt és nem felhasználható mert régebbi.
2020. dec. 11. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán tehetik meg, hogy kidobják ami régi. Biztos hogy felhasználják mind.
2020. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok oka lehet, hogy meg kell semmisíteni. Egy csomó mindenre letesztelik a vért, hogy aki kapja, annak tuti ne legyen baja tőle. Ha valamelyik teszten elbukik a levett vér, akkor az kuka (megsemmisítik). Olyan is van, hogy lejár, és pont nem kellett. De ilyen esetben nem dobják ki azért, hanem vérkészítmény lesz belőle. Ugyanez van bizonyos gyógyszerek esetén, amik mellett lehet vért adni, de csak vérkészítmény lehet belőle, embernek közvetlenül nem adhatják. Legalábbis én így tudom.
2020. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi nem megy pocsékba,mert kell a gyógyszer gyáraknak is .
2020. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom.

Irányított véradásnál megkapja az akinek személy szerint adják, vagy becserélik, ha más vércsoportú is ad(régebben volt ilyen).

A sima véradásból, egy része megy kísérletezésre (és gyógyszeriparba). Természetesen oda is ahová kell.

Úgy gondolom, hogy mivel azt mondják, hogy mindig kevés a vér, elfogy, nemigen dobják ki.

2020. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!