Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha antibiotikum mellé Normaflo...

Ha antibiotikum mellé Normaflore probiotikumot szedek, akkor is romlik a belek felszívó képessége?

Figyelt kérdés
2020. dec. 12. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért romlana? A normaflor jó a belekre.
2020. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az antibiotikumtól
2020. dec. 13. 07:49
 3/4 anonim ***** válasza:
A normaflore egy kalap... Olyan probiotikumot szedj, ami kapszulás, csak a belekben szívódik fel, prebiotikumot is tartalmaz és többféle baktériumtörzset. (Pl. Probio 6). Az antibiotikummal párhuzamosan, de 3-4 órát kihagyva a kettő között szedd, majd az antibiotikum kúra után még 4-6 hétig. Az antibiotikum a bélflóra baktériumait is pusztítja, így igen, romlik a belek felszívóképessége, ezért okoz sok antibiotikum hasmenést, de azért nem annyira, hogy aggodalmaskodnod kéne, főleg, ha jó minőségű probiotikumot is szedsz, ami pótolja a bélflórát, amíg az regenerálódik.
2020. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már több mint fél éve szedek probiotikumot. Nálam is elhúzódó hasmenés jelentkezett antibiotikum után. Most sem jó még, mert napi 2.lágyabb széklet van. Én bélgyulladásra gondoltam, de az orvos szerint csak felborult a bélflóra. Na de ennyire? Labor jó volt. Rengeteg pénz elment probiotikumra.
2021. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!