Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy megszakadjon...

Lehetséges, hogy megszakadjon a szív?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogyha valaki iránt elmondhatatlan szeretetet érzel, de elveszítes őt, mégszakad a szíved a fájdalomtól? 23 éves vagyok, anyukám 45 éves. Egy házban élünk, csak ketté van osztva, egyik felében én, másik felében ő. Kicsi köröm óta elválaszthatatlanok vagyunk, nagyon szeretjük egymást, számomra ő a legfontosabb. A szerelemben már rég nem hiszek, annyian átvertek már életem során, hogy nem akarok egy évnél hosszabb párkapcsolatot. Sokat utazgatunk, szeretünk festeni, de azért még van mindkettőnknel a magán élete, saját barátai, stb... Ahányszor sírni láttam, olyan volt, mintha egy 10000 tonnás kalapáccsal zúznák össze a szívem és a lelkem egyszerre. Ő a legkedvesebb ember akit valaha ismertem, és ha csak bele is gondolok, hogy egyszer el fogom veszíteni, még rosszabbul érzem magam, mint amikor sírni látom. Nem tudom elképzelni az életem nélküle, egyszerűen olyan kapcsolat van közöttünk, ami ritka ezen a világon. Nem függök tőle saját állásom van, saját fizetésem, de egyszerűen nem tudnám elviselni, ha valaha elveszíteném. Lehetséges, hogy szó szerint megszakadjon a szív

2020. dec. 13. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Igen.

Ha valakinek valóban meghasad a szíve, kicsi az esélye a túlélésre, bár a korszerű szívgyógyászatnak köszönhetően ez az esély is rendkívüli mértékben megnőtt az utóbbi időkben. Szófordulatként gyakran előfordul, hogy azt mondjuk: valamiért vagy valakiért megszakad a szívünk.


Az ilyen tragikus esemény az orvostudományban azonban igen ritka: legtöbbször heveny szívinfarktus szövődménye. A nemzetközi szívgyógyászat évek óta igyekszik pontosan fölmérni az életveszélyes helyzet előfordulását. Megbízható adatok gyűjtésére tíz éve indították el az angol elnevezése alapján GRACE-nek keresztelt tanulmányt, amelynek eredményeit most ismertette az arra szervezett munkacsoport.

2020. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

A bal kamra fala kiszakad

Ha megszakad a szív, az általában a bal szívkamra falának kiszakadását jelenti. Ritkábban a szív két kamrája közötti fal, a sövény kilyukadása következik be. Az előzmény általában szívinfarktus: a koszorúér elzáródásának következtében az általa vérrel ellátott szívizomzat elhal, és többnyire néhány nap múlva hirtelen kiszakad.

1-es vagyok

.

A MEGTÖRT SZÍV SZINDRÓMA

A megtört szív szindróma nem más, mint a szív ideiglenes betegsége olyan stresszhelyzet hatására, mint például valamely szerettünk elvesztése. Sokan, akik ebben a betegségben szenvednek, hirtelen mellkasi fájdalmakra panaszkodnak, s azt hiszik, szívinfarktusuk van. Ezeket a tüneteket a stresszhelyzetre válaszul termelődő hormonok okozzák.

2020. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Szószerint?...ez elég hülye kérdés de akkor válaszolok rá...



Nem.

2020. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Na, de visszatérve a szerelmedre.

Nem valószínű, hogy veled is előfordul.

Ha nem tudod elképzelni az életed nélküle,

akkor miért is akarnál csak egy éves kapcsolatot, meg

felszínes kapcsolatot?


Nem vagy te végletesen önző?

2020. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Félre értetted a kérdésem. Én nem a páromról beszéltem.
2020. dec. 13. 23:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!