Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2019 nyarán a Covid már jelen...

2019 nyarán a Covid már jelen volt Európában?

Figyelt kérdés
Emlékszem hogy 2019 augusztus elején volt egy súlyos tüdőgyulladásom de nem tudtam hogy mitől kaphattam el. Tüdőgyulladásom még életembe nem volt így kicsit fura volt hogy hogy megbetegedtem nyáron a 35 fokban. A háziorvosnak azt hazudtam hogy légkondicionáló miatt fázhattam fel mert táppénzt akartam kérni, és így meg is kaptam a táppénzem, de nálunk a lakásba egyáltalán nem is volt légkondicionálás. Lehetséges hogy ez a Koronavírus okozhatta? Mert nemrég hallottam a hírt hogy Spanyolországban 2019 szeptemberében már jelen volt a koronavírus a szennyvízi minták alapján. Tehát ezek szerint már átestem rajta? Voltak hasonló tüneteitek 2019 nyarán?

2020. dec. 16. 00:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

Nincs erre konkrét bizonyíték, valóban felröppentek hírek, hogy akár már 2019. márciusában is jelen lehetett Spanyolországban a szennyvízadatok alapján, ahogy Te is behivatkoztad a #9-es hozzászólásban. Azt viszont már a sajtó elfelejtette hozzátenni utána, hogy ez az elemzés kifogásolható, épp ezért hiteles klinikai tanulmányba sose került. Jó eséllyel hibás volt ez a mérés.


Inkább azt érdemes nézni, hogy mit mutattak a halálozási adatok. Nevezetesen, hogy többen halnak-e meg Európában és Magyarországon ahhoz képest, amit az előző 5 évhez képest látunk. Márpedig azokból kiderül, hogy Nyugat-Európában jelentős túlhalálozás volt tavasszal is, nálunk pedig az elmúlt két hónapban érezhető ez. Ilyen 2019-ben nem volt még.


Európa (Magyarországra is le lehet szűrni ebben): [link]


Magyarország: [link]


Emellett anekdotikusan elmondható, hogy Bergamo környékén már 2020. januárjában elkezdték pedzegetni az orvosok, hogy gyanúsan sok a rejtélyes tüdőgyulladásos beteg, csak nem tudták, hogy ugyanaz a vírus felelős ezért is, mint ami a kínai Hupej tartományban terjed.


A fentiek alapján azt mondanám, hogy már lehetett akár Covid-os 2019. 2. félévében, elszórtan, egy-egy esetben, de "ipari mennyiségben" gondot csak 2020-ban kezdett el jelenteni, illetve Kínában talán már 2019. novemberében is, csak utána még 2 hónapig eltitkolták.

2020. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
74%
Mellesleg nem kell elfelejteni h ott haltak meg az öregek nagy számban pl.olaszban ahol voltak...Minálunk nyugdíj előtt és nem sokkal utána rengetegen meghalnak ,az átlagéletkor alacsonyabb ,olaszban sokkal több 80feletti van mint itt...
2020. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!