Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan igényelhetek olyan...

Hogyan igényelhetek olyan vérvételt, ami a vérben való hormonok kimutatására irányul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felmerült bennem a gyanú, hogy PCOS-em van, vagy csak kicsit magas lehet a tesztoszteron szintem (19/N vagyok), így szeretném kivizsgáltatni. Nőgyógyászhoz érdemes ezzel elmennem, vagy elég egy háziorvos általi beutaló vérvételre?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. dec. 23. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Háziorvos csak pajzsmirigy hormonokat tud kérni, de egy glükóz meg egy HgbA1c is kelleni fog. Ebben tud segíteni a háziorvos. Egyebeket nőgyógyász tud kérni.
2020. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. dec. 23. 08:33
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

A körzeti orvos sem tud pajzsmirigy hormonokat nézetni! Mert a ŕohadt TB, állami utasításra nem finanszírozza!

Csak TSH-t az meg nem a pajzsmirigy hormonja! A T3, T4, aTPO stb. csak szakorvos kérhet TB-re.

Figyu kérdező jobban jársz, ha magánlaborba kérsz PCOS kivizsgáltatást, vannak már kész csomagok, amiben mi den ehhez szükséges hormon megvan.

Mire a jelen helyzetben, meg máskor is, te olyan dokihoz jutsz, aki elsőre kiírja neked a labort, na addigra szívem már klimaxolni fogsz!

2020. dec. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

A kettesnek van igaza!

Ezeket csak szakorvos irhatja ki, haziorvos nem.

Igy nogyogyasz vagy endokrinologus kell neked.

2020. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
TSH eltérés nélkül extrémen ritkán van T3 T4 eltérés. Ha TSH eltérés van a labor automatikusan megcsinálja a többi szükséges hormont. El lehet cseszni a kérdező pénzét de ebben a kivizsgálásban semmi sürgető nincs. És nem endokrinológus kell hanem első körben nőgyógyász.
2020. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a részletes válaszokat! Nem szeretnék smucignak tűnni, de valóban abban reménykedtem/reménykedem, hogy el lehet ezt intézni állami szinten is, ha már fizetem a TB-t, meg ilyesmi. :( Régebben nézegettem ilyen “PCoS csomagokat” magánrendelők honlapjain, de diákfizetésből elég földhözverős lenne sajnos, ha több alkalommal kellene mennem + kivizsgálás, stb. :(

2020. dec. 23. 11:19
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Na, megint egy nagyokos.

A TSH napi szinten "ugrálhat", és bizony ha pajzsmirigy beteg valaki, akkor okés TSH-val is lehet elúszott T3, T4 és akkor még hol a reverzT3 és az autoimmun folyamatok.

Kérdező! Az a gond, hogy sokszor még a magánorvosok sem veszik jó néven, ha a beteg úgy érzi konkrétan megnevezhető baja van.

A magándoki meg nem is írhat ki TB-s labort.

Na, akkor nézzük az állami ellátást. Ott is vajmi kevés az esély, hogy egy olyan dokihoz kerülsz, aki a 19 éves kis panaszaidat komolyan fogja venni.

Sajnálom ez van.

A legjobb, ha magánban elintézed a labort és a kész leletekkel keresel valami rendes, lelkiismeretes orvost, aki nem szenved istenszindrómaban. Es még akkor ott az ultrahang is...

Kivéve, ha tudsz olyan lelkiismeretes államis orvost, aki ezeket kiírja neked.

2020. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ó és a te hatalmas tudásod honnan is van, hogy ennyire rohadtul értesz hozzá? Dr internet?
2020. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Endokrinológus foglalkozik a hormonokkal
2020. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Onnan van a tudásom, hogy

1. nem vagyok laikus.

2. amikor a dr előtaggal rendelkező kezelt, akkor azok az évek gyakorlatilag kiestek az életemből.

Zombiként, szédelegve, ájuldozva, hízással, haj és szemöldök hullással, feledékenyen teltek a napjaim.

A hasonlókon átesett betegek csoportja segített nem az orvosok!!!

Kivizsgáltattam magam. Rendeltem, a szintetikus sząr helyett, sertés pajzsmirigy hormont és azóta újra ember vagyok.

Sajnos az orvosok többsége 30-40 évvel ezelőtti szemléletet alkalmaz.

Alig van néhány jó endokrinológus az országban. Aki nyers hormont ír fel csak 1 azaz egy darab doki!!!

Egy hashimotós.

2020. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!