Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi volt a koronaví...

Szerintetek mi volt a koronavírus járvány tanulsága?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez meg nem "mult ido ! " sajnos
2020. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor: ,,Mi a koronavírus járvány tanulsága?” Bocsi! 🙂
2020. dec. 30. 18:25
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Hogy milyen könnyen megvezethetők vagyunk. :(
2020. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Én elgondolkodtam a pénzzel való viszonyomon a karantén idején. Most érettségiztem, még nincs önálló keresetem a diákmunkán kívül, de úgy érzem, igaza volt apámnak, hogy minden fillért meg kell becsülni és nem elszórni.
2020. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

A legnagyobb tanulság az, hogy kisebb lett a világ.

Valamikor hónapok teltek volna el, míg a virushordozó Kínából Europába ér - hacsak félúton bele nem hal a virus cipelésébe.

A politika is sokat tett a járvány terjedésének érdekében, hiszen jó darabig elkellett hallgatni létét üzleti érdekekből.

2020. dec. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az,hogy ha jönne egy tényleg veszélyes,tényleg nagyon fertőző,nagy eséllyel halálos vírus akkor az isten se mentené meg az emberiséget a pusztulástól.Mivel sehol a világon,egyetlen ország se tudott semmilyen eszközzel, rendelkezéssel gátat szabni a vírus terjedésének ezért az a globalizált társadalmi rendszer miatt szinte mindenhová eljutott.
2020. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Rendkívül okosnak hiszi magát az emberiség, de amikor baj van, akkor megy a káosz és zűrzavar. Továbbá komoly technológiák vannak a birtokunkban, de agyat nem kaptunk hozzá. Mintha egy majmot ültetnénk a sportkocsi volánja mögé. Illetve most sem hazudtolták meg magukat sem a politikusok, sem a média, megy a hazudozás, pánik keltés ezerrel. A naptár 2021-et mutat, de a stílus az középkori. Épp csak máglya nincs a főtéren. Nem a Mars felé kéne kacsingatni, hanem rendet tenni a Földön.
2020. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Két tanulságot vontam le.


Az egyik, hogy az emberek nagy része döbbenetesen énközpontú, és nem lát túl a saját közvetlen környezetén. Szokták mondani, hogy bajban mennyire összetartunk, de a járványhelyzet megmutatta, hogy igazából mindenkit csak a saját élete és kényelme érdekel. Lásd: nem veszem fel a maszkot; akkor is elmegyek bulizni; aki fél maradjon otthon, minket meg hagyjanak élni, stb.


A széleskörűbb tanulság pedig az, hogy bármit is hiszünk mi, emberek, nem vagyunk a világ urai. Ha a természet úgy akarja, simán megsemmisít bennünket.

2020. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%
Hogy nem kell annyit orrba-szájba mászkálni, meg összecsődülni valami miatt állandóan.
2020. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Az hogy mennyire szegények vagyunk. Az hogy az emberek nagy többségének, mennyire nincs pénze, normális ellátásokra. Hogyha valaki beteg lesz és ellátásra fog szorulni akkor nincsen pénze elmenni egy magánkórházba normális ellátásért, hanem kénytelen elmenni a körzeti kórházba és nagy eséllyel még betegebb lesz. És még sorolhatnám....
2020. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!