Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallásromlás lenne? Mi a teendő?

Hallásromlás lenne? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Október közepén kezdődött egy enyhe fülcsengés mindkét fülben (jobb oldalra erősebben, ahol ásításra kikattant az állkapcsom). Mentem vele fülorrgégészhez, Nootropilt írt fel, nem használt, rosszabb is lett a helyzet zúgás terén, illetve kijöttek a mellékhatásai a gyóygszernek, így abbahagytam. Fülkürthurutot állapítottak meg, ami legalább egy hónapig fennállt. Voltam minimum 4 helyen a problémámmal. November végén még hallásvizsgálatot is végeztek, elvileg midnen rendben volt az eredményeimmel. Utána egyik fül orr gégész, hogy kizárjunk mindent, beutalt ultrahangra, neurológiára, röntgenre és MR-re. MR (December 6-a)után nagyon rossz volt, mintha más fülével hallottam volna. Utána való napokban viszont kezdett visszaállni a hallásom, majd hirtelen rá egy vagy másfél hétre halkabban kezdtem hallani megint. Nem értem mi lehet az oka már. Ultrahangon sem találtak semmit, az MR is rendben volt, a röntgen is tökéletes. Holnap megyek neurológiára.

Stresszes időszakon megyek keresztül, mivel érettségire készülök itthon egyedül és nagyon félek mi lesz hogy lesz a jövő szempontjából. Viszont előtte is stresszes ember voltam és semmi iylesmi nem fordult elő. Lelki eredetű okra gyanakodnak az orvosaim, akiknél jártam, egy pszichológushoz már kaptam is időpontot. Utolsó három ötletem miért lehet ez: neurológiai probléma, lelki okok (ide sorolhatnánk az agy játékát is, ahogy már generálja este felé az erősebb zúgást, mert sokáig volt és már "számít rá"), illetve a magas pulzusom. Utóbbi időban semmit nem mozogtam. Csak orvosi rendelőkbe mentem, oda is tömegközlekedéssel, nagy ritkán autóval. Elkezdek életmódomban változtatni: több víz, kardió edzések, séta, több alvás, hátha segítenek.

Valaki volt hasonló cipőben? Furán hallok és ezt em lehet jobban leírni. Már nem tudom mi mi miatt lehet. A gyógyszer, amit magas pulzus ellen írt fel háziorvos, az is okozhat halláscsökkenést, és tény, hogy pár napja megint másabb lett.

Kezdem feladni és nagyon elkeseredtem. Mit tehetnék még? Fülzsír is szerepet játszhat ebben?



2021. jan. 4. 20:16
 1/2 anonim válasza:
0%
A teendő: Orbán Viktor!
2021. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
0%
Vikitől segítséget kérhetsz
2021. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!