Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vannak kiugrások az EKG-n?

Miért vannak kiugrások az EKG-n?

Figyelt kérdés

Ahogy a képen is látható,1 hónappal ezelőtt voltam EKG-t csináltatni munka alkalmassági miatt,most pedig a sportorvosi miatt volt szükséges. A mostanin kiugrások vannak,a háziorvosom beutalt a belgyógyászatra,hogy vizsgáljanak ki,de egy hónappal előtte semmi gond nem volt és évek óta rendszeresen sportolok,panaszom sincs. Tegnap kicsit megnyomtam az itthoni edzést,én arra gyanakszom.


Kép: [link]



2021. jan. 5. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Mivel itt elvétve akadnak orvosok, mivel az EKG elemzése külön szaktudomány, mivel nem láthatjuk az EKG leletet, mivel a belgyógyászati leleteid, tehát a laborleleteid sem állnak rendelkezésünkre (van-e valamilyen gyulladásod) , a kérdésedre személyesen az orvos tud válaszolni.
2021. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
1-es vagyok. Átestél valamilyen vírusbetegségen? Nem feltétlenül Covid-on. Lehet némi szívritmus zavar is.
2021. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lekopogom,lassan 1 éve nem volt semmiféle megbetegedésem. Jövő hétre kaptam beutalót belre,szóval onnan leletem nincs.
2021. jan. 5. 21:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, könyörgöm, ne itt kérdezz EKG-ról, itt sok hozzá nem értő ember van...

Ezek extrasystolék nagy valószínűséggel, amit sok dolog okozhat és ami teljesen fiziológiás (azaz normális) is lehet, de még bennem sem bízz, a kardiológus majd megmondja, ő látja! Ezek rossz minőségű felvételek, normálisan nem lehet őket kiértékelni, csak valóságban (akkkor ki lehet számolni a msec-eket).

2021. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első képen szerintem nincs semmi, a második képen szerintem van egy tolerábilis bradycrd ritmus, egy monotóp trigemin arányú kamrai extrasystoleval. Nincs kizárva, hogy esetleg nincs mögötte egy harmadfokú av-blokk is, de mivel nincs rendesen lefotózva, így nehéz megmondani. Nem lehet látni a szélén azokat a kis betűket, meg a római számokat. Azok nagyon fontosak, anélkül nehéz tájékozódni. Az extrák egyébként főleg akkor kórosak, ha terhelésre sem tűnnek el.
2021. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!