Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az lesz zombi,...

Szerintetek az lesz zombi, aki beoltatja magát, vagy az, aki nem oltatja be magát?

Figyelt kérdés
koronavirus vakcina

2021. jan. 10. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
A zombi gondolkodásmódhoz közelállók oltatják magukat. Az oltásban lévő anyagok, mivel az agysejtekre fejti ki hatását. Zombi gondolkodásra kényszeríthetnek.
2021. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem oltatja be magát az nem változik ergo ha addig nem volt zombi akkor nem is lesz.
2021. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de tegyük fel, a vakcina váltja majd ki az emberekben ezt, vagy lesz valami fertőzés, és csak az válik zombivá, aki nincs “védve” a vakcina által?
2021. jan. 11. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki.
2021. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 az már Sci-fi.
2021. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem tételezném föl, hogy a két csoport közül bármelyiket is lezombizzak, megítéljek. Elmondom, hogy én miért oltatom be magamat, ha sorra kerülök. Két élettapasztalat. Az első - 1947-ben, amikor születtem, még nem léteztek a szövődményes gyermekbetegségek ellen /skarlát, kanyaró, gyermekbénulás stb./ védőoltások. 1 éves koromban a kanyaró elkapása után szövődményként középfülgyulladást kaptam, amibe belehalhattam volna. Hála az orvosok szakértelmének és a gondos ápolásnak életben maradtam. Ezt a szüleimtől hallottam.

A 2. tapasztalatomat már fiatal felnőttként éltem át. A 70-es évek közepén születtek a gyerekeink. Akkor már nagyon jól szervezett gyermek ellátó orvosi és védőnői rendszer működött Magyarországon. Minden szülő kapott egy oltási igazolványt a gyerekéről, postai úton berendelték a szülőt a gyermekkel az ún. "egészséges rendelésre", vagyis nem a beteg gyermekek közé, és a meghatározott időpontban, az oltási könyvben feltüntetett ütemezés szerint beoltatta gyermekeit azok ellen a betegségek ellen, amiket az első esetben említettek. Természetesen néha az oltásnak volt enyhe mellékhatása, de ezek logikusak, hiszen a vírus legyengített változata került be a szervezetbe.

A 3 dolog pedig - mert igen egyszerű ember vagyok - a logikus gondolkodás, amit néha paraszti észjárásnak is mondanak. Ez ma így szól: Ha nem oltatom be magamat, akkor nem csak magamat, hanem másokat is veszélybe, halálba, sodorhatok, ha pedig beoltatom, akkor se magamat, se másokat nem viszem a halálba.

Persze tudom, hogy ha mindezt egy fiatal vagy középkorú egészséges ember elolvassa, talán mosolyog. És ez így van rendjén. Ha 75 körül lesztek, akkor változni fog a látásmódotok.

Zárásként csak annyit: mindenkinek lehet véleménye, de nem szép dolog a más véleményen lévőt zombizni, kifigurázni.

2021. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6-os, ezzel nem ez volt a celom. Mint latja direkt a szorakozas topicba tettem, egyszeru gondolat menet, jatek a gondolattal, kis kreativ kikapcsolodas, ami eltereli a figyelmet kicsit a szurke hetkoznapokrol. Szivesen olvasom az emberek fantaziaval teli elmeleteit.
2021. jan. 11. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik se
2021. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Habár annyi évet még nem éltem, egyet értek a 6-dik válaszolóval. Az ujjamból húzta ki a gondolataimat.
2021. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!