Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől dugult be jobb a fülem?

Mitől dugult be jobb a fülem?

Figyelt kérdés

Tegnap már éreztem, mintha valami nem stimmelne, nagyon nagyon picivel néha tompábban hallottam meg ilyenek, ma reggel viszont arra keltem, hogy alig hallok a jobb fülemmel.

Eddig fejhallgatón hallgattam zenét, de pár napja vettem egy In Ear Monitor-t (ez egy ilyen fülbe dugós fülhallgató szerű dolog), és azóta azon hallgatok zenét. Viszont figyelek arra, hogy ne hangosan hallgassam hogy ne kapjak halláskárosodást. Viszont elkezdtem kb naponta tisztítani a fülem, hogy az IEM ne legyen fülzsíros. Lehet hogy a tisztítástól dugult be? Mit javasoltok?


2021. jan. 12. 08:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Lányomnak 2x volt ilyen füldugulása, tompábban hallott, nagyon zavarta, mindkétszer ügyeleten kötöttünk ki, mert este volt a legrosszabb, nem tudott tőle aludni. Azt hittük komolyabb a baj, mert tisztán volt tartva. A gyógyszertári készítmények nem segítettek.

Az ügyeleten azt mondták valami hajlam lehet nála, fokozott fülzsírosodás, csak az egyik fülét érinti ráadásul. Azt mondta vény nélkül vegyünk paraffinolajat a gyógyszertárban, vettünk hozzá pipettát is.

Pár csepp, 10-15 perc oldal fekvés, mindkét füllel, és naponta pár napig, utána hetente. Már aznap kitisztult a füle tőle. Azóta is mindig van itthon, már nem ijedünk meg tőle.

Lehet, hogy nálad is a tisztítási technika csak rosszabb állapotba hozta, mint előtte.

2021. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!