Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mellkas MR kontraszt anyagga...

A mellkas MR kontraszt anyaggal történik?

Figyelt kérdés
Adnak be valamit vagy olyan mint egy röntgen?

2021. jan. 12. 20:18
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Az MR vizsgálat egy mágneses magrezonancian alapuló, rendkivûl megbizható kèpalkotó diagnosztikai eljárás, amely rèszletes felvètelt kèszit az emberi testrôl, ezáltal segiti a pontos diagnózis felállitását ès a terápia meghatározását. A vizsgálat elônye, hogy teljesen fájdalommentes, ès nem jár sugárterheléssel, hiszen mágneses rezonancia alapú, semmi fèle káros hatása nincs a szervezetre. Az MR vizsgálathoz használt kontrasztanyag nem tartalmaz jódot, azonban nagyon ritka esetben fordul elô túlérzèkenysèg. A kontrasztanyag beadásától számitott 20 percen belûl alakulhat ki allergiás reakciók. . Ha èszlelnèl rosszulètet azonnal szoljál a vizsgálatot vègzô operátornak. Nekem már csináltak hasonló vizsgálatot, 30 percig tartott. A kezembe adtak egy gombot, amivel jelezhettem, ha rosszul lennèk valami miatt. Kibirtam, nem kellett megszakitani a vizsgálatot, egyszerûen szèpre kell gondolnod a vizsgálat alatt, olyasmire ami megnyugtat. Minden jót!
2021. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!
2021. jan. 13. 08:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!