Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jéghideg vízben megmártózni...

Jéghideg vízben megmártózni mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. szívmegállásra.

A yt tele van ilyen videókkal. Észak-európai népeknél valóságos népszokás. Van, ahol egy sereg ember megy a vízbe, van, ahol csak 1-2. De valójában mindig vannak a közelben mentők, defibrillátor stb?

Felmerült, hogy kipróbáljuk a Balatonon. Lennének erősen ajánlott személyi kritériumai (életkor, bmi, testzsírindex, előzetes adaptáció stb)? Van elsősegély-alapismeretünk, de egy szívleállást nyilván nem vállalnánk be egy móka kedvéért.

(Ha zuhany alatt magamra engedem a hideg vizet, néhány mp-ig irtó sokkoló érzés, de utána egész elviselhető, majdnem kellemes. Pedig ott 10-15 fokos a csapvíz, és ahogy végigfolyik rajtam, picit még melegszik is.)


2021. jan. 30. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges embernél nem lesz probléma. Bár én nem vagyok az, mégis imádom a jéghideg vizet.
2021. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Le is állhat a szived, és ha nem érnek időben ki, akkor nehezen fog újraindulni, inkább figylej oda.
2021. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ennek a hideg vízben történő fürdésnek egész nagy szubkultúrája van, nézz utána más oldalakon. Nekem is van barátom, aki csinálja, több percig bírja jeges vízben, télen.

De nem Hűbelebalázs módjára kell csinálni, szépen lassan hozzászoksz.

Egészséges felnőttként valószínűleg semmi bajod nem lesz, én csak szimplán nem értem, hogy miért jó ez nekik, de ha szeretik, hát felőlem aztán csinálják.

2021. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek hozzaszoktattak a testuket, es alkalmazkodott hozza.

Aki csak ugy utanozni szeretne, nagyon rosszul jarhat.

2021. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönettel a válaszokért!

Mi is arra gondolunk, ez azoknál a legbiztonságosabb, akik olyan sportokat űznek, ahol gyakori a hirtelen nagy terhelésnövekedés.

De ha mi pl. biciklizni, futni, úszni, kirándulni szoktunk, de nem úgymond padlógázzal indulva, hanem szép fokozatosan növelve a terhelést, akkor egy hirtelen jeges vízbe merüléskor esetleg baj lehet?

Lehet-e edződni a zuhany hirtelen hideg vízre állítgatásával? - Hosszú idő után már kevésbé vesszük észre, hogy de hideg?

2021. jan. 30. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Kezdetnek ne ilyennel próbálkozzatok. Eleinte mondjuk tavasszal/ősszel. Szépen lassan, fokozatosan, mérsékletesen. És ezt duplán értem: minden egyes alkalommal ennek meg kell adni a módját, illetve fokozatosan kell egyre hidegebb vizeket is kipróbálni.

A zuhanyos ötlet elég jól hangzik gyakorlásnak. Egyébként állítólag egészséges. Hát nem tudom...

2021. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi,

tényleg ez a legjobb, bemenni a 20-15-10-5... fokos vízbe is, legalább lesz fogalmunk a tűrőképességünkről. Sebaj, elég ha jövő télen kerítünk rá sort:)

Mindketten elég értelmesek vagyunk, nem is az a fontos, hogy most vagy soha, csak úgy felmerült, hogy egyszer azért mi is hülyülhetnénk egyet... nem a fb vagy a yt közönségének, csak úgy magunknak:)

Arról én is többször hallottam, hogy a váltakozva hideg-meleg zuhany egészséges, de olyat is, hogy nem mindenkinek. (Gondolom, főleg azoknak nem, akiknek vmilyen szívbetegségük van. Na de honnan tudható, hogy vkinek biztosan nincs?)

2021. jan. 30. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk úgy hogy EKG, terheléses EKG holter, Szívultrahang, vérvétel az alap. Ha ezek megvannak 90% h nincs bajod a szíveddel.Persze ott van a maradék 10% h valami rejtett. Azt meg úgy tudod megoldási hogy nem hirtelen engeded magadra a hideg vizet, hanem fokozatosan. Szóval gyakorlatilag veszélytelen lesz.
2021. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönettel:)
2021. jan. 31. 08:58
 10/10 A kérdező kommentje:

Hozzá kell tennem, nem jégpáncélba vágott lékben gondolnánk akkor sem megmártózni. :)))

Neten sok ilyen vid van, ez elég veszélyes, mert aki becsúszik a jég alá, onnan nehéz élve kitalálnia.

2021. jan. 31. 15:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!