Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a térdem, mit lehet vele...

Fáj a térdem, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkezdtem futni, hamar abba is hagytam, kb 10-15 alkalommal voltam. Viszont hülye voltam, és nem melegítettem be előtte soha, utána sem nyújtottam. Lehet ez az oka? Milyen károkat okozhatott ez a térdemnek és mit lehet vele tenni? Vagy más oka lehet?

Egyébként a térdem csak akkor fáj ha lábra edzek, pl guggolok, azon kívül nem, viszont régen ilyenkor sem fájt.

(Légyszi ne oktassatok ki, tudom hogy hülyeséget csináltam magamtól is.)

17/L



2021. jan. 30. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is mutasd meg valami normális orvosnak, aki nem jön egyből a késsel. Ilyen fiatalon, ha nem genetikus a dolog, nem lehet ennyi mozgásból komoly probléma. Nekem is fájdogált ennyi idősen, nem találtak semmit, tartós sportolással elmúlt. 40 éves koromig nem is volt gond, aztán lesérültem. A dokim nem akart még mindig müteni, azt mondta szépen mozgassam ki biciklizéssel, meg úszással. A lényeg hogy ne eröltessem. Futni esélytelen volt pl. Most már 5 km-eket futok, de szerintem lemenne a 10-is. Hosszabbat meg fiatalon sem futottam.
2021. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Guggolni helyesen nehéz, lehet helytelenül csináltad. Tükör előtt edzettél? Sokat segít :-)

Futócipőd milyen? Betonon addig ne fussál, ameddig sarokra érkezel, attól garantáltan fájni fog a térded.

Több éve járok futni, az elején az én térdem is fájt, de a technika megtanulható, utána már nem fog.

2021. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!