Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Ügyfélkapun be tudom...

Az Ügyfélkapun be tudom fizetni magam után a TB-t?

Figyelt kérdés
Megszűnt a biztosítási jogviszonyom január közepén, valahogy online el lehet ezt intézni, hogy fizessem magam után a TB-t?
2021. febr. 1. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Utalni tudod,(nav számlájára) ügyfélkapun nem tudod befizetni.
2021. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. De gondolom valahogy jelezni kell a NAV-nak hogy én vagyok én, és azért utalok mert. Vagy nem? Csak elutalom, közleménybe odaírom a TAJ számomat és jó napot? Nem találom az infót erről sehol.
2021. febr. 1. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Valami nyomtatványt ki kell tölteni, fent van a nav honlapján. Ha felhívod őket, elmondanak mindent.
2021. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2021. febr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az egy főre jutó jövedelem, nem éri el a 38000ft ot nem kell fizetned, viszont ezt kérned kell kormányablakban, egy évre adják,Csekket küldenek, ha fizetni akarod az biztos. Utalást én se tudom, de ha felhívod őket milyen adatok kellenek, az a tuti.
2021. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kormányzati háttérintézménynél én még a portáson kívül telefonon soha senkivel nem tudtam beszélni...


Akkor beballagok szerintem egy ügyfélkapuba, köszi mindenkinek.

2021. febr. 1. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van nyomtatvány kitöltő, az adóazonosítót kell a kozlemenybe írni és nem a TAJ számot, a hónap 12. napjáig kell kifizetni. Én pont ma fizettem ki
2021. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7. Válaszoló vagyok. Bejelenteni be tudod magad az ügyfélkapun: a T1011 nyomtatvannyal , van nyomtatvány kitöltő program ehhez: [link]

Ezzel össze lehet kötni az ugyfelkaput, így beadhatod, máskülönben posta.

Atutalni át lehet, de ugyfelkapun keresztül nem lehet befizetni.

A közleménybe az adoszamodat kell írni és nem a TAj számodat.


A NAV oldalán van erről részletes leírás, hogy hogyan kell.


Minden hónap 12. napjáig lehet befizetni, 1 hónap 8000 Ft

2021. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tavaly júliusban változott, már a NAV küld levelet, ha fizetned kell, nem neked kell jelezned.

Álláskeresésire nem vagy jogosult? Addig sem kéne fizetned.

2021. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!