Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Migrénes fejfájásra milyen...

Migrénes fejfájásra milyen gyógymódot tudtok?

Figyelt kérdés

Az orvos meglátogatása már folyamatban van, addig is keresnék valami ideiglenes megoldást.


Páromnak nagyon fáj a feje, de a fájdalomcsillapító (algoflex, algopyrin ami van otthon) hatástalan.


Sok vizet iszik, az nem lehet ok. Mentális problémák, többek között szorongás és depresszió jelen van, gondolom az is lehet ok.


2021. febr. 8. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes antiepileptikumok képesek csökkenteni a migrént (vagy megelőzni), de orvos nélkül nem ajánlatos használni ilyen szereket. Illetve orvos sem írja fel szerintem.
2021. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Illetve sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de migrénre nem létezik gyógymód, ami mindenki számára hatásos lenne. Egyelőre a migrén okait sem tudjuk. Előfordul, hogy valaki egész életében szenved miatta (pl. édesanyám).
2021. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezzel a problémával kerestem fel a háziorvosom, azt javasolta, hogy ameddig nem tud beutalni, hogy megnézzék a fejem, addig kombináljam a fájdalomcsillapítót a görcsoldóval.. Nekem laikus szemmel nem tűnik ilyen mennyiségű gyógyszer bevitele a legjobb megoldásnak, ezért míg nem súlyos a helyzet és én is bírom, ezt mellőzni szoktam. 24-48 órás rohamoknál az alvás, a friss levegő, és a sötét szoba segít, semmi más.. Nem tudom, hogy mennyire lesz hasznos ez a tapasztalat, mindenesetre követem a kérdést, hátha valaki tud jobb megoldást.
2021. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A 2-es hozzászólóval értek teljesen egyet úgy, hogy migrénes voltam. A postmenopausa elvitte:-) Csak a migrénes rohamoldók segítettek.
2021. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a meleg borogatás tesz jót.

A hideget szokták javasolni de attól nekem csak jobban megfájdul.

Kolléganőmnek a sós víz segít,másiknak a koffein tartalmú fájdalomcsillapító, pl qurelin.

Én a házi orvossal irattam fel Ibumaxot, ez 800 mg-os ibuprofen tartalmú gyógyszer, illetve Cataflam v-t ez is receptköteles. Erősek és szoktak hatni általában.

Szorongás és feszültség miatt megfeszülnek a váll és nyak izmok ez is kiválthat erős fejfájást ami általában nem múlik gyógyszer hatására. Tapasztalat.

Próbáld jól átmasszírozni a vállát nyakát.

2021. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs , kerülje a sós zsíros ételeket alkoholt , ezek vízrablók . Frontok esetén nem használ semmi ,a tabletta drága méreg .
2021. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6

Na az ilyen embert szükséges eltiltani az internet használatától!

2021. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam görcsoldó és fájdalomcsillapító szokott segíteni, konkrétan algoflex+nospa, de csak ha időben beveszem. Ha már elkéstem és nem használnak, akkor meg hideg vizes borogatás sötét szobában csendben.
2021. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Forró citromfű tea, csönd, sötét, és ha megy, akkor alvás.
2021. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!